Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711081912392
Pris fra 1.356 krtil 2.380 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.024 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.238 kr 5. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1356 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asus TUF Gaming B650M-Plus Micro-ATX - DDR5
1.356 kr
Til butik
Asus TUF Gaming B650M-Plus Micro-ATX - DDR5 billede

Produktinformation

Asus TUF Gaming B650M-Plus Micro-ATX - DDR5 - AM5 - 128GB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1BG0-M0EAY0
EAN: 4711081912392
Varenr.: 1000805466
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.364 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC892 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1BG0-M0EAY0
EAN: 4711081912392
Varenr.: 3109181
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS (mATX, B650, AM5) Bundkort - GEEKD.dk
1.469 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS (mATX, B650, AM5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at give din AMD Ryzen 7000 den stabile platform, den fortjener? ASUS TUF GAMING B650M-PLUS kombinerer det bedste fra begge verdener - kompakt micro ATX-størrelse med fuld performance til demanding gaming og streaming. Med TUF Gaming-seriens legen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081912392
Varenr.: 47757568803152
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming B650m-plus Am5 Micro-atx Bundkort
1.774 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS mATX-bundkort
2.380 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.356 kr1.356 krKøb
2Proshop DK1.364 kr1.364 krKøb
3Geekd1.469 kr1.469 krKøb
4Dustin DK1.774 kr1.860,25 krKøb
5Teknikproffset DK2.380 kr2.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.189 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 1.439 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.350 kr.

Den nuværende pris på 1.356 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for ASUS TUF GAMING B650M-PLUS Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.356 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.357 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.358 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.359 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.360 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.359 kr4 kr (0%)
19. maj 20261.355 kr3 kr (0%)
12. maj 20261.352 kr27 kr (2%)
10. maj 20261.379 kr16 kr (1%)
9. maj 20261.395 kr51 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret