Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711636179027
Pris fra 1.545 krtil 1.978 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 433 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1545 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 Micro ATX Socket AM5 AMD B850
1.545 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 Micro ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1MU0-M0EAY0
EAN: 4711636179027
Varenr.: 1003540873
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.715 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming B850M-PLUS WiFi 7 - micro ATX bundkort til AM5, AMD B850
-22%1.799 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF Gaming B850M-PLUS WiFi 7 - micro ATX bundkort til AM5, AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: AMD B850Kompatible processorer: (understøtter Ryzen 7000/8000/9000 Serien)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM5Produkttype: Bundkort - micro ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 8000 MT/s (O.C.)Egenskaber: Dobbelt kanal hukommelses arkitektur, AMD EXPO-teknologiMaks. størrelse: 256 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: On-die ECCikke-ECCECCAudioAudio codec: Realtek ALC1220POverensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværk controller: Mediatek MT7925Netværks interfaces: 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)Bluetooth 5.42.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 5.0 x16 | 1 x PCIe 4.0 x1 | 2 x M.2 socket (2280 M.2 Key M-åbning) | 1 x M.2 socket (2242/2260/2280 M.2 Key M åbning)Grænseflade (lagring): SATA-600 -stikforbindelser: 4 x 7pin Seriel ATA - RAID 0 / RAI...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.7g
EAN: 4711636179027
Varenr.: 2010367
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming B850M-PLUS WiFi 7 - micro ATX bundkort til AM5, AMD B850
-22%1.819 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 Micro ATX Socket AM5 AMD B850
1.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.978 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.545 kr1.545 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.715 kr1.715 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
5Ultrashop1.899 kr1.899 krKøb
6Proshop DK1.978 kr1.978 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.545 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 2.079 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.813 kr.

Den nuværende pris på 1.545 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.545 kr32 kr (2%)
19. maj 20261.577 kr33 kr (2%)
12. maj 20261.610 kr33 kr (2%)
5. maj 20261.643 kr35 kr (2%)
27. apr. 20261.678 kr34 kr (2%)
21. apr. 20261.712 kr36 kr (2%)
20. mar. 20261.748 kr35 kr (2%)
12. mar. 20261.783 kr37 kr (2%)
5. mar. 20261.820 kr39 kr (2%)
26. feb. 20261.859 kr38 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret