Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387760895
Pris fra 1.122 krtil 1.774 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 652 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.043 kr 17. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1122 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX Socket AM5 AMD B650
1.122 kr
Til butik
ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

ASUS Prime B650-Plus WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1KP0-M0EAY0
EAN: 4711387760895
Varenr.: 1002557496
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX - Socket AM5
-7%1.289 kr
Før 1.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX - Socket AM5 billede

Produktinformation

ASUS Prime B650-Plus WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: AMD B650Kompatible processorer: Ryzen (understøtter Ryzen 7000/8000/9000 Serien)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM5Produkttype: Bundkort - ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 2400 MHz2500 MHz2600 MHz2700 MHz (O.C.)2800 MHz (O.C.)2900 MHz (O.C.)3000 MHz (O.C.)3100 MHz (O.C.)3200 MHz3300 MHz (O.C.)3400 MHz (O.C.)3500 MHz (O.C.)3600 MHz (O.C.)Egenskaber: AMD EXPO-teknologi, dobbelt kanal hukommelses arkitekturMaks. størrelse: 128 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, on-die ECCAudioOverensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværks interfaces: 2.5 Gigabit EthernetBluetooth 5.2802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 4.0 x16 | 1 x PCIe 4.0 x16 (x4-modus) | 2 x PCIe 4.0 x1 | 2 x M.2 socket (2242/2260/2280/22110 M.2 Key M åbning) | 1 x M...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.65g
EAN: 4711387760895
Varenr.: 1809000
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX - Socket AM5
-7%1.309 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX - Socket AM5 billede

Produktinformation

ASUS Prime B650-Plus WiFi - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GenereltChipsættype: AMD B650Kompatible processorer: Ryzen (understøtter Ryzen 7000/8000/9000 Serien)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM5Produkttype: Bundkort - ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 2400 MHz2500 MHz2600 MHz2700 MHz (O.C.)2800 MHz (O.C.)2900 MHz (O.C.)3000 MHz (O.C.)3100 MHz (O.C.)3200 MHz3300 MHz (O.C.)3400 MHz (O.C.)3500 MHz (O.C.)3600 MHz (O.C.)Egenskaber: AMD EXPO-teknologi, dobbelt kanal hukommelses arkitekturMaks. størrelse: 128 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, on-die ECCAudioOverensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværks interfaces: 2.5 Gigabit EthernetBluetooth 5.2802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 4.0 x16 | 1 x PCIe 4.0 x16 (x4-modus) | 2 x PCIe 4.0 x1 | 2 x M.2 socket (2242/2260/2280/22110 M.2 Key M åbning) | 1 x M.2 socket (Key E)Grænseflade (lagring): SATA-600 -stikforbindelser: 4 x 7pin Seriel ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | PCIe 5.0 -stikforbindelser: 1 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | PCIe 4.0 -stikforbindelser: 1 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10Interface: 1 x HDMI | 1 x DisplayPort | 1 x audio linje-ud - mini-jack | 1 x mikrofon - mini-jack | 1 x audio linje-ud (centrum/subwoofer) - mini-jack | 1 x audio linje-ud (bagtil) - mini-jack | 1 x audio linje-ind - mini-jack | 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) |Interne interfaces: 4 x USB 2.0 - intern stik | 2 x USB 3.2 Gen 1 - intern stik | 1 x USB-C 3.2 Gen 1 - intern stik | 1 x seriel - intern stik | 1 x audio - intern stik | 1 x Thunderbolt - intern stik | 1 x SPI - intern stikStrømkontakter: 24-pin hovedstrøm-konnektor, 8-pin ATX12V-kontaktEgenskaberBIOS-egenskaber: UEFI BIOS, ASUS EZ Flash 3BIOS-type (Basic Input/Output System): AMIHardware egenskaber: Water Pump Headerjack retaskingBIOS FlashBack-knapASUS OptiMem IIASUS TurboV EVOCrashFree BIOS 3ASUS DIGI+ VRMASUS Fan Xpert 2+ASUS EZ DIYaudio jack detektions teknologi6 Layer PCBASUS 5X Protection IIIQ-LED CoreM.2 kølelegeSov/ Vågn: Aktivering af LAN (wake on LAN = WOL), vågn på PMEDiverseBredde: 30.5 cmDybde: 24.4 cmMed software: Armoury CrateASUS AURA CreatorASUS AI Suite IIIPC CleanerASUS CPU-ZWinRARNorton AntiVirus (Trial)ASUS Fan Xpert 2+Medfølgende ledninger: 2 x Seriel ATA kabelOverensstemmelsesstandarder: DisplayPort 1.4EU RoHSEU REACHVCCI Class B ITEFCC Part 15 Class BUdstyr inkluderet: IO-skjold1 x M.2 gummipakke1 x M.2 skrueASUS Wi-Fi bevægende antenneProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 1 år...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.65g
EAN: 4711387760895
Varenr.: 1809000
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS B650E MAX GAMING WIFI (ATX, B650, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.328 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.368 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Prime B650-Plus WiFi ATX Socket AM5 AMD B650
1.379 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B650-plus Wifi Am5 Atx Bundkort
1.774 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.122 kr1.122 krKøb
2Boligcenter DK1.289 kr1.289 krKøb
3Vivas DK1.309 kr1.378 krKøb
4Geekd1.328 kr1.328 krKøb
5Proshop DK1.368 kr1.368 krKøb
6Ultrashop1.379 kr1.379 krKøb
7Dustin DK1.774 kr1.860,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 165 dage. Laveste pris i perioden er 1.043 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 1.205 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.121 kr.

Den nuværende pris på 1.122 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for ASUS PRIME B650-PLUS WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.122 kr27 kr (2%)
29. maj 20261.095 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.104 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.113 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.122 kr26 kr (2%)
21. maj 20261.096 kr26 kr (2%)
19. maj 20261.122 kr26 kr (2%)
18. maj 20261.096 kr26 kr (2%)
17. maj 20261.122 kr26 kr (2%)
15. maj 20261.096 kr26 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret