Gå til hovedindhold

MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

MSIBundkortEAN: 4711377365345
Pris fra 1.083 krtil 1.289 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 206 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 999 kr 28. apr.

Sammenlign priser på MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1083 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Micro ATX Socket AM5 AMD B850
1.083 kr
Til butik
MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Micro ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E81-001R
EAN: 4711377365345
Varenr.: 1003450180
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.113 kr
Til butik
MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125D 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850M GAMING PLUS WIFI6E
EAN: 4711377365345
Varenr.: 3397123
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI B850M Gaming Plus WiFi 6E - micro ATX, AM5
-9%1.199 kr
Før 1.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI B850M Gaming Plus WiFi 6E - micro ATX, AM5 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gamingByg en stærk og fremtidssikret pc med MSI B850M Gaming Plus WiFi 6E. Det kompakte micro ATX-bundkort til AMD Socket AM5 understøtter Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serierne og giver et solidt fundament til gaming og kreativt arbejde. Med indbygget Wi‑Fi 6E og 2,5G Ethernet får du hurtig og stabil netværksforbindelse, mens PCIe 5.0 M.2 og DDR5-hukommelse leverer lynhurtig respons.Ydelse og tilslutninger til den moderne pcB850-chipsettet kombineret med fire DDR5-slots (op til 256 GB) og understøttede hastigheder op til 8.200 MHz gør systemet klar til krævende spil og multitasking. To M.2-slots (Gen5 + Gen4) og fire SATA-porte giver fleksibel lagerudvidelse. Bagpanelet byder på både USB-C og flere USB-A porte samt HDMI og DisplayPort 1.4 til skærmtilslutning. Realtek ALC897 sørger for 7.1-kanals lyd, så du kan fordybe dig i spil og film.Formfaktor: micro ATX (24,38 × 24,38 cm)Chipset: AMD B850CPU-sokkel: Socket AM5 (AMD Ryzen 7000/8000/9000-serier)Hukommelse: 4× DDR5, dual‑channel, op til 256 GB, op til 8.200 MHzLyd: Realtek ALC897, 7.1-kanalerNetværk: Wi‑Fi 6E, Bluetooth 5,3, 2,5G Ethernet (Realtek RTL8125D)Lager: 2× M.2 (maks. 2280; Gen5 + Gen4), 4× SATA IIIRAID: 0/1/10 for HDD/SSDUdvidelse: 1× PCIe x16, 2× PCIe x1Interne forbindelser: 4× USB 2.0, 2× USB 3.2 Gen1, 1× USB 3.2 Gen2, 24‑pin ATX, CPU‑blæser, TPM, 4× RGB-headerBagpanel: 1× USB‑C Gen2, 3× USB 3.2 Gen2 Type‑A, 4× USB 3.2 Gen1 Type‑A, 1× HDMI, 1× DisplayPort 1.4, 1× RJ‑45, Clear CMOS...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.66g
EAN: 4711377365345
Varenr.: 1971801
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI B850M Gaming Plus WiFi 6E - micro ATX, AM5
-9%1.219 kr
Før 1.339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Micro ATX Socket AM5 AMD B850
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.083 kr1.083 krKøb
2Proshop DK1.113 kr1.113 krKøb
3Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
4Vivas DK1.219 kr1.298 krKøb
5Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 1.231 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.140 kr.

Den nuværende pris på 1.083 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for MSI B850M GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.083 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.082 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.079 kr4 kr (0%)
15. maj 20261.075 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.074 kr50 kr (5%)
12. maj 20261.024 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.027 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.028 kr2 kr (0%)
7. maj 20261.030 kr2 kr (0%)
6. maj 20261.028 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret