Gå til hovedindhold

MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377365321
Pris fra 1.159 krtil 1.399 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.122 kr 27. maj

Sammenlign priser på MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1159 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.159 kr
Til butik
MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-6400 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125D 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850 GAMING PLUS WIFI6E
EAN: 4711377365321
Varenr.: 3400150
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E ATX Socket AM5 AMD B850
1.168 kr
Til butik
MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E80-001R
EAN: 4711377365321
Varenr.: 1003450178
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI B850 Gaming Plus WiFi 6E - AMD AM5 ATX
-13%1.309 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI B850 Gaming Plus WiFi 6E - AMD AM5 ATX billede

Produktinformation

MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, Micro SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, LAN Kontroller: Realtek RTL8125D, Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 6E (802.11ax). Komponent til: PC, Motherboard form faktor: ATX, Bundkort chipset familie: AMDProcessorKompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 SeriesAMD Ryzen 8000 SeriesAMD Ryzen 9000 SeriesMaksimal intern hukommelse understøttet af processor: 256 GBProcessor sokkel: Sokkel AM5Processorproducent: AMDUnderstøttede procesorsokler: Sokkel AM5HukommelseAntal hukommelsesstik: 4ECC-kompatibilitet: NON-ECCHukommelses slots type: DIMMHukommelseskanaler: To-kanalsMaksimal intern hukommelse: 256 GBUnderstøttede hukommelsesclock-hastigheder: 4800560064008200 MHzUnderstøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAMUnderstøttet hukommelsesur hastighed (maks.): 8200 MHzLagring controllersAntal understøttede HHD'er: 4Antal understøttede lagerdiske: 7RAID-niveauer: 01510

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.72g
EAN: 4711377365321
Varenr.: 1816457
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI B850 Gaming Plus WiFi 6E - AMD AM5 ATX
-13%1.329 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E ATX Socket AM5 AMD B850
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.159 kr1.159 krKøb
2CompuMail DK1.168 kr1.168 krKøb
3Boligcenter DK1.309 kr1.309 krKøb
4Vivas DK1.329 kr1.398 krKøb
5Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.122 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.285 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.177 kr.

Den nuværende pris på 1.159 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.159 kr9 kr (1%)
29. maj 20261.168 kr21 kr (2%)
28. maj 20261.147 kr25 kr (2%)
27. maj 20261.122 kr17 kr (1%)
20. maj 20261.139 kr29 kr (2%)
22. apr. 20261.168 kr117 kr (9%)
2. mar. 20261.285 kr79 kr (7%)
15. feb. 20261.206 kr9 kr (1%)
14. feb. 20261.215 kr1 kr (0%)
4. feb. 20261.216 kr69 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret