Gå til hovedindhold

MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

MSIBundkortEAN: 4711377365284
Pris fra 1.772 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 347 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.631 kr 13. mar.

Sammenlign priser på MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1772 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ ATX Socket AM5 AMD B850
1.772 kr
Til butik
MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E75-001R
EAN: 4711377365284
Varenr.: 1003450177
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.869 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI B850 Gaming Plus WiFi PZ - AM5, DDR5, Wi‑Fi 7
2.099 kr
Til butik
Bundkort MSI B850 Gaming Plus WiFi PZ - AM5, DDR5, Wi‑Fi 7 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gamingByg en stærk og fremtidssikret PC med MSI B850 Gaming Plus WiFi PZ. Bundkortet er designet til seriøse gamere og skabere, der vil udnytte AMD Ryzen på Socket AM5 og lynhurtig DDR5-hukommelse. Det hvide design prydet med MSI‑dragen giver et stilrent look i kabinettet, mens moderne netværk og tilslutninger gør det nemt at sammensætte en hurtig og stabil maskine.Nøglefunktioner for ydelse og opgraderingMed AMD B850-chipset får du støtte til Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serierne, op til 256 GB DDR5 og høje hukommelsesfrekvenser op til 8.200 MHz (OC). Et PCIe x16 Gen 5-slot giver klar bane til næste generations grafikkort, og tre M.2-pladser (én op til PCIe 5.0, to til 4.0) åbner for hurtig lagring og fleksibel udbygning. Indbygget netværk med Wi‑Fi 7 og Bluetooth 5.4 samt Gigabit LAN sikrer høj hastighed - trådløst og med kabel.Lyd og tilslutninger, der gør hverdagen lettereRealtek ALC897 leverer 7.1‑kanals lyd til spil og film. På bagpanelet finder du moderne USB‑tilslutninger inkl. to USB‑C (Gen 2), DisplayPort til integreret grafik samt klassiske USB 2.0-porte. Internt er der rigeligt med headers til blæsere, RGB (3 headers) og USB, plus TPM‑stik til ekstra sikkerhed.Processor-understøttelse: AMD Ryzen 7000/8000/9000Socket: AM5Chipset: AMD B850Hukommelse: 4 x DDR5, op til 256 GBMaks. hukommelsesfrekvens: 8.200 MHz (OC)Hukommelseskompatibilitet: Non‑ECCUdvidelse: 1 x PCIe x16 Gen 5Lagring: 3 x M.2 (1 x Gen 5, 2 x Gen 4), 4 x SATA IIIRAID: 0/1/5/10Netværk: Ethernet LAN, Wi‑Fi 7, Bluetooth 5.4Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 2 x USB‑C Gen 2, 1 x USB‑A Gen 2, 1 x USB‑A Gen 1, 4 x USB 2.0, 1 x DisplayPort 1.2, 1 x RJ‑45Interne headers: 1 x USB‑C Gen 1, 4 x USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 4 x USB 2.0, 3 x RGB‑headers, CPU‑blæser, TPM,...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.12g
EAN: 4711377365284
Varenr.: 1932399
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI B850 Gaming Plus WiFi PZ - AM5, DDR5, Wi‑Fi 7
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.772 kr1.772 krKøb
2Proshop DK1.869 kr1.869 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.617 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 1.984 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.824 kr.

Den nuværende pris på 1.772 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 24 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for MSI B850 GAMING PLUS WIFI PZ Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. apr. 20261.772 kr65 kr (4%)
30. mar. 20261.837 kr66 kr (3%)
25. mar. 20261.903 kr25 kr (1%)
23. mar. 20261.878 kr25 kr (1%)
22. mar. 20261.903 kr25 kr (1%)
21. mar. 20261.878 kr25 kr (1%)
14. mar. 20261.903 kr272 kr (17%)
13. mar. 20261.631 kr272 kr (14%)
23. feb. 20261.903 kr15 kr (1%)
21. feb. 20261.888 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret