Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331810702
Pris fra 729 krtil 929 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 200 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 729 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B550 GAMING X V2 ATX AM4 AMD B550
729 kr
Til butik
Gigabyte B550 GAMING X V2 ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

Gigabyte B550 GAMING X V2 - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen1, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B550 GAMING X V2
EAN: 4719331810702
Varenr.: 996716873
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550 GAMING X V2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX
766 kr
Til butik
GIGABYTE B550 GAMING X V2 Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, AMD AM4 Socket, AMD B550, PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 - 4 x DIMM slots, 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 & 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Type A, DVI-D / HDMI 2.1 tilslutning, Realtek 8111H Gigabit LAN, AMD Vega Graphics understøttelse (CPU påkrævet), Realtek ALC887 HD Audio (8-kanaler) - Gigabyte Fusion 2.0 RGB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B550 GAMING X V2
EAN: 4719331810702
Varenr.: 2908268
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB
774 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B550 Gaming X V2 ATX - AM4, AMD B550
-21%839 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B550 Gaming X V2 ATX - AM4, AMD B550
-20%859 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B550 GAMING X V2 ATX AM4 AMD B550
929 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK729 kr729 krKøb
2Proshop DK766 kr805 krKøb
3CS MEGASTORE DK774 kr813 krKøb
4Boligcenter DK839 kr839 krKøb
5Vivas DK859 kr928 krKøb
6Ultrashop929 kr929 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB i 157 dage. Laveste pris i perioden er 729 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 892 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 787 kr.

Den nuværende pris på 729 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE B550 Gaming X V2, AMD, Stik AM4, AMD Ryzen 3000 Series, AMD Ryzen 4000 Series, AMD Ryzen 5000 Series, Stik AM4, DDR4-SDRAM, 128 GB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026729 kr15 kr (2%)
14. maj 2026744 kr23 kr (3%)
13. maj 2026767 kr7 kr (1%)
11. maj 2026774 kr2 kr (0%)
9. maj 2026776 kr1 kr (0%)
8. maj 2026775 kr1 kr (0%)
7. maj 2026776 kr1 kr (0%)
5. maj 2026777 kr2 kr (0%)
3. maj 2026775 kr14 kr (2%)
1. maj 2026761 kr27 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret