Gå til hovedindhold

Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre

UnidrainSanitetEAN: 5707692007939
Pris fra 291 krtil 366,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 75,25 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 285 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 291 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/lodret udløb Ø75 mm
291 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/lodret udløb Ø75 mm billede

Produktinformation

Lodret udløb i Ø 75 mm. Beregnet til P-vandlås. Glidemiddel til gummipakninger medfølger.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1312.0075
EAN: 5707692007939
Varenr.: 2901040
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre
305 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UDLØBSHUS Ø75 MM LODRET
327,48 kr
Til butik
UDLØBSHUS Ø75 MM LODRET billede

Produktinformation

SPECIFIKATIONER ANVENDELSE: LINJEAFLØB UDLØBSDIMENSION: Ø 75 MM UDLØBSRETNING: LODRET KAPACITET: 2,5 L/S VANDLÅS: UDEN SIDEINDLØB: UDEN VÆGT EXCL EMBA: 0,40 KG VÆGT INKL EMBA: 0,44 KG PAKNING: EPDM MATERIALE: PLAST (PP)

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
EAN: 5707692007939
Varenr.: 15844014129487
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1312 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø75 mm
329 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1312 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø75 mm
339 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1312 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø75 mm
339 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus linje Ø75mm lodret ekskl. lugtspærre
349 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udløbshus ø75 mm lodret
361,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø75 mm lodret uden lugtspærre
366,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK291 kr330 krKøb
2CS MEGASTORE DK305 kr344 krKøb
3EL-GROSSISTEN327,48 kr327,48 krKøb
4LavprisVVS329 kr329 krKøb
5BilligVVS DK339 kr339 krKøb
6CompletVVS339 kr339 krKøb
7Homeshop DK349 kr349 krKøb
8MaintainIt361,25 kr361,25 krKøb
9vvsfittings.dk366,25 kr366,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre

PriceData har fulgt prisen på Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre i 165 dage. Laveste pris i perioden er 285 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 303 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 292 kr.

Den nuværende pris på 291 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø75m lodret udløb - leveres eksklusiv lugtspærre de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026291 kr5 kr (2%)
13. maj 2026296 kr7 kr (2%)
12. maj 2026303 kr18 kr (6%)
19. apr. 2026285 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026286 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026287 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026288 kr4 kr (1%)
10. apr. 2026292 kr5 kr (2%)
5. apr. 2026287 kr5 kr (2%)
4. apr. 2026292 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret