Gå til hovedindhold

Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås

UnidrainSanitetEAN: 5707692007922
Pris fra 286 krtil 366,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 80,25 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 286 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/lodret udløb Ø50 mm
286 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/lodret udløb Ø50 mm billede

Produktinformation

Lodret udløb i Ø 50 mm. Beregnet til P-vandlås. Glidemiddel til gummipakninger medfølger.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1312.0050
EAN: 5707692007922
Varenr.: 2901039
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås
305 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UDLØBSHUS Ø50 MM LODRET
327,48 kr
Til butik
UDLØBSHUS Ø50 MM LODRET billede

Produktinformation

SPECIFIKATIONER ANVENDELSE: LINJEAFLØB UDLØBSDIMENSION: Ø 50 MM UDLØBSRETNING: LODRET KAPACITET: 1,7 L/S VANDLÅS: UDEN SIDEINDLØB: UDEN VÆGT EXCL EMBA: 0,40 KG VÆGT INKL EMBA: 0,44 KG PAKNING: EPDM MATERIALE: PLAST (PP)

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
EAN: 5707692007922
Varenr.: 15844024353103
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1312 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø50 mm
329 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1312 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø50 mm
349 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1312 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø50 mm
359 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udløbshus ø50 mm lodret
361,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø50 mm lodret uden lugtspærre
366,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK286 kr325 krKøb
2CS MEGASTORE DK305 kr344 krKøb
3EL-GROSSISTEN327,48 kr327,48 krKøb
4LavprisVVS329 kr329 krKøb
5BilligVVS DK349 kr349 krKøb
6CompletVVS359 kr359 krKøb
7MaintainIt361,25 kr361,25 krKøb
8vvsfittings.dk366,25 kr366,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås

PriceData har fulgt prisen på Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås i 165 dage. Laveste pris i perioden er 286 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 289 kr.

Den nuværende pris på 286 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø50 mm lodret udløb - leveres eksklusiv vandlås de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. apr. 2026286 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026287 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026288 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026290 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026289 kr3 kr (1%)
10. apr. 2026292 kr5 kr (2%)
8. apr. 2026287 kr1 kr (0%)
7. apr. 2026288 kr1 kr (0%)
5. apr. 2026289 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026288 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret