Gå til hovedindhold

Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås

UnidrainSanitetEAN: 5707692012711
Pris fra 419 krtil 543,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 124,75 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 419 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø50 mm inkl. vandlås og ekstra lav indbygningshøjde
419 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø50 mm inkl. vandlås og ekstra lav indbygningshøjde billede

Produktinformation

Vandret udløb Ø50 inkl. optagelig vandlås, der kan skilles ad og rengøres. Kan vendes 180 grader ved behov forbagudrettet udløb. Glidemiddel til gummipakninger medfølger. Bemærk: Udløbshuset er EN1253 godkendt.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1418.0050
EAN: 5707692012711
Varenr.: 2901071
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Udløbshus Linje ø50 V. M/v.lås U/s.indl.
447 kr
Til butik
Udløbshus Linje ø50 V. M/v.lås U/s.indl. billede

Produktinformation

Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb inklusiv optagelig vandlås der kan skilles ad og rengøres. Kan vendes 180 grader ved behov for bagudrettet udløb. Byggeindustrien efterspørger altid løsninger, som bidrager til lavere indbygningshøjde. En lav in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Unidrain 800 mm
EAN: 5707692012711
Varenr.: 2704774
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus, lav byggehøjde, Ø50 mm
449 kr
Til butik
Unidrain udløbshus, lav byggehøjde, Ø50 mm billede

Produktinformation

Udløbshus med vandret udløb og vandlås.Vandlåsen kan tages op, skilles ad og rengøres.Passer til alle liniearmaturer.Giver mulighed for meget lav byggehøjdeMed vandret udløb i Ø50 mm.Inkl. optagelig vandlåsSpecifikation:System: 1000 LinieUdløb: Ø 50 mm va...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 69 mm x 218 mm
EAN: 5707692012711
Varenr.: 155014812
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus, lav byggehøjde, Ø50 mm
475 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain Udlbshus, 50 mm, inkl. vandls, lav indbygning
491 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Udløbshus Ø50Mm Inkl. Vandlås Vandret
519,84 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udløbshus ø50mm inkl. vandlås vandret
536,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås
538 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø50 mm inkl. Vandlås. Ekstra lav indb. højde
543,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK419 kr458 krKøb
2Elvvs.dk447 kr447 krKøb
3LavprisVVS449 kr449 krKøb
4BilligVVS DK475 kr475 krKøb
5WATTOO.DK491 kr491 krKøb
6Billigelogvvs.dk519,84 kr519,84 krKøb
7MaintainIt536,25 kr536,25 krKøb
8CS MEGASTORE DK538 kr577 krKøb
9vvsfittings.dk543,75 kr543,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås i 173 dage. Laveste pris i perioden er 401 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 446 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 424 kr.

Den nuværende pris på 419 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Unidrain Ø50 mm udløbshus med vandret udløb og ekstra lav indbygningshøjde (69 mm) - inkl. optagelig vandlås de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026419 kr27 kr (6%)
9. apr. 2026446 kr1 kr (0%)
7. jan. 2026445 kr16 kr (4%)
22. dec. 2025429 kr3 kr (1%)
21. dec. 2025432 kr23 kr (6%)
20. dec. 2025409 kr8 kr (2%)
17. dec. 2025401 kr28 kr (7%)
14. dec. 2025429 kr25 kr (6%)
13. dec. 2025404 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret