Gå til hovedindhold

Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås

UnidrainSanitetEAN: 5707692007960
Pris fra 432 krtil 561,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 129,25 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 430 kr 18. maj

Sammenlign priser på Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 432 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø50 mm inkl. vandlås
432 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø50 mm inkl. vandlås billede

Produktinformation

Vandret udløb i Ø 50 mm. Inkl. optagelig vandlås, der kan skilles ad og rengøres. Kan vendes 180˚ ved behov for bagudrettet udløb. Glidemiddel til gummipakninger medfølger.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1411.0050
EAN: 5707692007960
Varenr.: 2901075
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås
455 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1411 udløbshus, Ø50 mm
469 kr
Til butik
Unidrain 1411 udløbshus, Ø50 mm billede

Produktinformation

Vandret udløbshus med vandlås Unindrains udløbshus monteres på undersiden af afløbsarmaturet og leder vandet videre ud i kloakken.Denne model er til vandrette udløb med en diameter på 50 mm. Udløbshuset kan vendes 180° ved behov for bagudrettet udløb.Se d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 86x218 mm
EAN: 5707692007960
Varenr.: 155014512
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1411 udløbshus, Ø50 mm
469 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1411 udløbshus, Ø50 mm
495 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UDLØBSHUS Ø50 MM VANDRET INKL. VANDLÅS
505,6 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Linje Ø50mm Vandret Inkl. Vandlås
519 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udløbshus ø50 mm vandret inkl. vandlås
553,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø50 mm vandret inkl. Vandlås
561,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK432 kr471 krKøb
2CS MEGASTORE DK455 kr494 krKøb
3CompletVVS469 kr469 krKøb
4LavprisVVS469 kr469 krKøb
5BilligVVS DK495 kr495 krKøb
6EL-GROSSISTEN505,6 kr505,6 krKøb
7Homeshop DK519 kr519 krKøb
8MaintainIt553,75 kr553,75 krKøb
9vvsfittings.dk561,25 kr561,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås

PriceData har fulgt prisen på Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås i 151 dage. Laveste pris i perioden er 430 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 447 kr.

Den nuværende pris på 432 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø50 mm vandret udløb samt optagelig vandlås de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026432 kr2 kr (0%)
18. maj 2026430 kr1 kr (0%)
16. maj 2026431 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026432 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026431 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026432 kr1 kr (0%)
5. apr. 2026433 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026434 kr2 kr (0%)
2. apr. 2026436 kr23 kr (5%)
29. mar. 2026459 kr25 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret