Gå til hovedindhold

Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås

UnidrainSanitetEAN: 5707692007984
Pris fra 435 krtil 561,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 126,25 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 434 kr 14. maj

Sammenlign priser på Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 435 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/lodret udløb Ø75 mm inkl. vandlås
435 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/lodret udløb Ø75 mm inkl. vandlås billede

Produktinformation

Udløbshus - linje - Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås. Udløbshusene har ekstra lav indbygningshøjde og stor kapacitet. Et låsebeslag sørger for at udløbshuset altid sidder fast til afløbsarmaturet i den helt rigtige position. Vandlåsen følger med og har en bøjle på toppen, så den let kan tages op og rengøres.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1412.0075
EAN: 5707692007984
Varenr.: 2901074
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1412 udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm
435 kr
Til butik
Unidrain 1412 udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm billede

Produktinformation

Udløbshus med lodret udløb og vandlås.Udløbshus 1402 har lodret udløb i Ø 75 mm og indbygget vandlås med høj selvrensningseffekt. Vandlåsen kan tages op, skilles ad og rengøres.Passer til alle liniearmaturer.Giver mulighed for meget lav byggehøjdeMed vand...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 86x218 mm
EAN: 5707692007984
Varenr.: 155014613
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1412 udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm
449 kr
Til butik
Unidrain 1412 udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm billede

Produktinformation

Lodret udløbshus med vandlås Unindrains udløbshus monteres på undersiden af afløbsarmaturet og leder vandet videre ud i kloakken.Denne model er til lodrette udløb med en diameter på 75 mm.Se datablad for eksakt indbygningshøjde. Optagelig vandlås Den medf...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 86x218 mm
EAN: 5707692007984
Varenr.: 155014613
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås
453 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1412 udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm
499 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UDLØBSHUS Ø75 MM LODRET INKL. VANDLÅS
505,6 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Linje Ø75mm Lodret Inkl. Vandlås
519 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udløbshus ø75 mm lodret inkl. vandlås
553,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø75 mm lodret inkl. Vandlås
561,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK435 kr474 krKøb
2LavprisVVS435 kr435 krKøb
3CompletVVS449 kr449 krKøb
4CS MEGASTORE DK453 kr492 krKøb
5BilligVVS DK499 kr499 krKøb
6EL-GROSSISTEN505,6 kr505,6 krKøb
7Homeshop DK519 kr519 krKøb
8MaintainIt553,75 kr553,75 krKøb
9vvsfittings.dk561,25 kr561,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås

PriceData har fulgt prisen på Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås i 165 dage. Laveste pris i perioden er 434 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 443 kr.

Den nuværende pris på 435 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø75 mm lodret udløb samt optagelig vandlås de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026435 kr1 kr (0%)
14. maj 2026434 kr1 kr (0%)
9. mar. 2026435 kr9 kr (2%)
8. mar. 2026444 kr9 kr (2%)
21. feb. 2026435 kr24 kr (5%)
16. jan. 2026459 kr12 kr (3%)
7. jan. 2026447 kr3 kr (1%)
5. jan. 2026444 kr2 kr (0%)
4. jan. 2026446 kr2 kr (0%)
1. jan. 2026444 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret