Gå til hovedindhold

Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm

UnidrainSanitetEAN: 5707692011219
Pris fra 493 krtil 589 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 96 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 491 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 493 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Ø75 mm vandret med 2xØ32 mm sideudløb. Inkl. Vandlås
493 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus Ø75 mm vandret med 2xØ32 mm sideudløb. Inkl. Vandlås billede

Produktinformation

Udløbshus har en optagelig vandlås, som kan skilles ad og rengøres. Der er to brugsmuligheder. 1. hvis vandlåsen placeres i toppen, og anvendes de to indløb til en ekstern enhed, kræves det, at der bruges en separat vandlås på den eksterne enhed. 2. Hvis...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 5707692011219
Varenr.: 2370713
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus vandret m/indløb Ø75
503 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm
503 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm billede

Produktinformation

Vandret udløb i Ø 75 mm, inkl. vandlås. To vandrette sideindløb 40 mm, der kan åbnes efter behov. 2 reduktioner medfølger, så sideindløb kan reduceres til 32 mm. Let adgang til optagelig vandlås for rengøring. Glidemiddel til gummipakninger medfølger. Opfylder EN1253 standard og er VA-godkendt.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1433.0075
EAN: 5707692011219
Varenr.: 2901077
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1433 udløbshus, Ø75 mm
529 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Udløbshus ø75 vandret m indløb
540,56 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1433 udløbshus, Ø75 mm
559 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1433 udløbshus, Ø75 mm
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk493 kr493 krKøb
2CS MEGASTORE DK503 kr542 krKøb
3Proshop DK503 kr542 krKøb
4LavprisVVS529 kr529 krKøb
5EL-GROSSISTEN540,56 kr540,56 krKøb
6BilligVVS DK559 kr559 krKøb
7CompletVVS589 kr589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm i 155 dage. Laveste pris i perioden er 480 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 525 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 493 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås og to vandrette sideindløb Ø40/32 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026493 kr1 kr (0%)
29. maj 2026494 kr1 kr (0%)
27. maj 2026493 kr28 kr (5%)
9. maj 2026521 kr20 kr (4%)
2. maj 2026501 kr9 kr (2%)
9. apr. 2026492 kr1 kr (0%)
10. mar. 2026491 kr3 kr (1%)
22. feb. 2026488 kr32 kr (6%)
20. feb. 2026520 kr5 kr (1%)
10. feb. 2026525 kr37 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret