Gå til hovedindhold

Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås,

UnidrainSanitetEAN: 5707692013169
Pris fra 475 krtil 619 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 144 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 466 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås, og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 475 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Ø75 mm vandret, med to sideindløb og vandlås
475 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus Ø75 mm vandret, med to sideindløb og vandlås billede

Produktinformation

Vandret udløb i Ø 75 mm, inkl. vandlås. To vandrette sideindløb 40 mm, der kan åbnes efter behov. 2 reduktioner medfølger, så sideindløb kan reduceres til 32 mm. Let adgang til optagelig vandlås for rengøring. Glidemiddel til gummipakninger medfølger. Opfylder EN1253 standard og er VA-godkendt.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1443.0075
EAN: 5707692013169
Varenr.: 3238803
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås,
493 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Ø75 - vandret, to sideindløb, inkl. vandlås,
495 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm
519 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIDRAIN Udløbshus Ø75 inkl. vandlås vandret 2 sideindløb lav
540,56 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm
549 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås,
600 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus, lav byggehøjde, Ø75 mm
619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås, koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås, koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK475 kr514 krKøb
2Elvvs.dk493 kr493 krKøb
3CS MEGASTORE DK495 kr534 krKøb
4LavprisVVS519 kr519 krKøb
5EL-GROSSISTEN540,56 kr540,56 krKøb
6BilligVVS DK549 kr549 krKøb
7vvsfittings.dk600 kr600 krKøb
8CompletVVS619 kr619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås,

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås, i 147 dage. Laveste pris i perioden er 466 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 492 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 478 kr.

Den nuværende pris på 475 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås,. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Unidrain Udløbshus Ø75mm vandret, med to sideindløb. Inkl. vandlås, de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026475 kr1 kr (0%)
25. maj 2026476 kr1 kr (0%)
22. maj 2026477 kr1 kr (0%)
16. maj 2026478 kr1 kr (0%)
13. maj 2026479 kr1 kr (0%)
7. maj 2026480 kr12 kr (2%)
1. maj 2026492 kr14 kr (3%)
30. apr. 2026478 kr14 kr (3%)
29. apr. 2026492 kr15 kr (3%)
27. apr. 2026477 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret