Gå til hovedindhold

Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi

UnidrainSanitetEAN: 5707692007137
Pris fra 3.449 krtil 4.099 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 650 kr (16% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3449 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain komplet gulvafløb, 1000 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg
-7%3.449 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Unidrain komplet gulvafløb, 1000 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg billede

Produktinformation

Som noget helt nyt tilbyder Unidrain nu en komplet løsning, der indeholder alle de dele du har brug for til et ClassicLine system. Løsningen er sammensat af deres mest solgte produkter, som derfor kan leve op til ønskerne for de fleste badeværelser. Pakke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 1000 mm
EAN: 5707692007137
Varenr.: 155019100
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain Column sampak, 75, H10, L1000 mm
3.543 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain komplet gulvafløb, 1000 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg
3.599 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 1000 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus
3.609 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain komplet gulvafløb, 1000 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg
3.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Sampak lodret Ø75 mm Column H10L1000
3.909,02 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi
3.948 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain sampak ClassicLine linje 1000mm
4.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.449 kr3.449 krKøb
2WATTOO.DK3.543 kr3.543 krKøb
3CompletVVS3.599 kr3.599 krKøb
4Proshop DK3.609 kr3.609 krKøb
5BilligVVS DK3.699 kr3.699 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.909,02 kr3.909,02 krKøb
7CS MEGASTORE DK3.948 kr4.147 krKøb
8Homeshop DK4.099 kr4.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi

PriceData har fulgt prisen på Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi i 167 dage. Laveste pris i perioden er 3.449 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 3.675 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.573 kr.

Den nuværende pris på 3.449 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Unidrain 1004 armatur m/bagflange 1000 mm, ClassicLine rist Column, ramme H10 og udløbshus Ø 75 mm lodret, inkl. vandlås & trævlesi de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.449 kr160 kr (4%)
26. maj 20263.609 kr160 kr (5%)
17. maj 20263.449 kr160 kr (4%)
16. maj 20263.609 kr160 kr (5%)
10. maj 20263.449 kr160 kr (4%)
9. maj 20263.609 kr160 kr (5%)
29. apr. 20263.449 kr226 kr (6%)
25. apr. 20263.675 kr48 kr (1%)
19. apr. 20263.627 kr1 kr (0%)
7. apr. 20263.626 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret