Gå til hovedindhold

UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme

UnidrainSanitetEAN: 5707692008431
Pris fra 2.357 krtil 2.912,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 555,5 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.339 kr 27. mar.

Sammenlign priser på UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2357 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1004 afløbsarmatur, 600 mm, mod bagvæg
2.357 kr
Til butik
Unidrain 1004 afløbsarmatur, 600 mm, mod bagvæg billede

Produktinformation

Afløbsarmatur til Classicline linjeafløb Det lineære gulvafløb, har lagt grunden til firmaet Unidrain. Afløbet er en revolutionerende opfindelse i sig selv med sine patenterede væg- og gulvflanger, der gør det muligt at placere afløbet mod væggen uden ris...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 600 mm
EAN: 5707692008431
Varenr.: 155000406
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme
2.394 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Afløbsarmatur 1004, 600 mm, Bagflange
2.446 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1004 afløbsarmatur, 600 mm, mod bagvæg
2.499 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Aflbsarmatur, 600 mm - Unidrain
2.510 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1004 AFLØBSARMATUR 600 MM
2.668,04 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1004 afløbsarmatur, 600 mm, mod bagvæg
2.799 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1004 afløbsarmatur 600 mm
2.875 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain 1004 afløbsarmatur 600 mm med bagvæg vægflange
2.912,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.357 kr2.357 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.394 kr2.394 krKøb
3Proshop DK2.446 kr2.446 krKøb
4LavprisVVS2.499 kr2.499 krKøb
5WATTOO.DK2.510 kr2.510 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.668,04 kr2.668,04 krKøb
7BilligVVS DK2.799 kr2.799 krKøb
8MaintainIt2.875 kr2.875 krKøb
9vvsfittings.dk2.912,5 kr2.912,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme

PriceData har fulgt prisen på UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme i 153 dage. Laveste pris i perioden er 2.339 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 2.446 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.394 kr.

Den nuværende pris på 2.357 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for UNIDRAIN 1004 afløbsarmatur 600 mm med en vægflange. Placeres ikke op af sidevæg. Kombiner m/ClassicLine rist og ramme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.357 kr37 kr (2%)
26. maj 20262.394 kr37 kr (2%)
17. maj 20262.357 kr37 kr (2%)
16. maj 20262.394 kr37 kr (2%)
10. maj 20262.357 kr37 kr (2%)
9. maj 20262.394 kr37 kr (2%)
29. apr. 20262.357 kr38 kr (2%)
2. apr. 20262.395 kr51 kr (2%)
29. mar. 20262.446 kr107 kr (5%)
27. mar. 20262.339 kr59 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret