Gå til hovedindhold

Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb

UnidrainSanitetEAN: 5707692007892
Pris fra 242 krtil 309 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 67 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 237 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 242 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø32 mm
242 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø32 mm billede

Produktinformation

Vandret udløb i Ø 32 mm. Kan ikke anvendes med nogen form for vandlås. Anvendes kun som sekundært gulvafløb. Kan vendes 180˚ ved behov for bagudrettet udløb. Glidemiddel til gummipakninger medfølger.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1311.0032
EAN: 5707692007892
Varenr.: 2901042
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1311 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø32 mm
244 kr
Til butik
Unidrain 1311 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø32 mm billede

Produktinformation

Udløbshus med vandret udløb uden vandlås.Det nye udløbshus 1311 giver mulighed for en meget lav indbygningshøjde. Det har vandret udløb i Ø 32 mm, og kan vendes 180 grader ved behov for bagudrettet udløb.Passer til alle liniearmaturer.Specifikation:System...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 32mm
EAN: 5707692007892
Varenr.: 155017010
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb
253 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1311 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø32 mm
265 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 32 mm rendeudløb uden vandlås og studs, vandret
270,69 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udløbshus ø32 mm vandret
298,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø32 mm vandret uden sideudløb og vandlås
302,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1311 udløbshus, lav byggehøjde, uden vandlås, Ø32 mm
309 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK242 kr281 krKøb
2LavprisVVS244 kr244 krKøb
3CS MEGASTORE DK253 kr292 krKøb
4BilligVVS DK265 kr265 krKøb
5EL-GROSSISTEN270,69 kr270,69 krKøb
6MaintainIt298,75 kr298,75 krKøb
7vvsfittings.dk302,5 kr302,5 krKøb
8CompletVVS309 kr309 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb

PriceData har fulgt prisen på Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb i 167 dage. Laveste pris i perioden er 237 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 242 kr.

Den nuværende pris på 242 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Unidrain udløbshus med Ø32 mm vandret udløb - kan ikke anvendes med nogen form for vandlås - anvendes kun som sekundært gulvafløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026242 kr2 kr (1%)
12. maj 2026244 kr7 kr (3%)
15. apr. 2026237 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026238 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026239 kr2 kr (1%)
2. apr. 2026241 kr7 kr (3%)
29. mar. 2026248 kr5 kr (2%)
27. mar. 2026243 kr5 kr (2%)
20. jan. 2026248 kr1 kr (0%)
7. jan. 2026247 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret