Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 0814914029077
Pris fra 553 krtil 739 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 186 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 442 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 553 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
553 kr
Til butik
Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot P310 - SSD - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P310P240GM28
EAN: 0814914029077
Varenr.: 1000296903
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
719 kr
Til butik
Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Solid State-drev P310 240GB M2 PCI Express 3.0 x4 NVMe Opgrader din computers ydeevne med Patriot Solid State-drev P310 240GB. Dette kompakte M.2-drev anvender PCI Express 3.0 x4 NVMe-teknologi, hvilket sikrer lynhurtige dataoverførsler og respo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0814914029077
Varenr.: 93392
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Patriot P310 240 GB M.2 2280 NVMe
719 kr
Til butik
SSD harddisk Patriot P310 240 GB M.2 2280 NVMe billede

Produktinformation

Hurtig M.2 NVMe SSD til din PCOpgrader din computer med Patriot P310 240 GB - en kompakt M.2 2280 SSD til PCIe Gen 3 x4. Med sekventiel læsehastighed op til 1.700 MB/s og skrivehastighed op til 1.000 MB/s får du markant hurtigere opstart, korte indlæsningstider og en mere responsiv hverdag ved skrivebordet.Stabil og pladsbesparende lagringP310 er designet til PC og passer i M.2-slots, så du slipper for kabler og sparer plads i kabinettet. NVMe-understøttelsen giver moderne ydeevne til apps, spil og arbejde. SSD’en er angivet til drift fra 0–70 °C og har en TBW-rating på 120, så du får en solid løsning til daglig brug.Kapacitet: 240 GBFormfaktor: M.2 2280Interface: PCIe Gen 3 x4, NVMeKomponent til: PCSekventiel læsning (ATTO/CDM): 1.700 MB/sSekventiel skrivning (ATTO/CDM): 1.000 MB/sTBW-rating: 120Driftstemperatur: 0–70 °CMål (H × B × L): 0,38 × 2,2 × 8,0 cm...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.01g
EAN: 0814914029077
Varenr.: 1956589
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Patriot P310 240 GB M.2 2280 NVMe
739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK553 kr553 krKøb
2Ultrashop719 kr719 krKøb
3Boligcenter DK719 kr719 krKøb
4Vivas DK739 kr818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 305 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 437 kr.

Den nuværende pris på 553 kr er 27% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Patriot SSD P310 240GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026553 kr4 kr (1%)
15. maj 2026549 kr4 kr (1%)
12. maj 2026553 kr4 kr (1%)
11. maj 2026549 kr4 kr (1%)
9. maj 2026553 kr1 kr (0%)
8. maj 2026552 kr3 kr (1%)
7. maj 2026549 kr1 kr (0%)
6. maj 2026550 kr2 kr (0%)
4. maj 2026552 kr3 kr (1%)
2. maj 2026549 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret