Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 0814914026526
Pris fra 734 krtil 979 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 245 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 645 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 734 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
734 kr
Til butik
Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot P300 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P300P512GM28
EAN: 0814914026526
Varenr.: 995757507
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P300 SSD - 512GB - M.2 2280 - PCIe 3.0
760 kr
Til butik
Patriot P300 SSD - 512GB - M.2 2280 - PCIe 3.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 512 GB, intern, overførselshastighed: 1700 MB/s (læs) / 1100 MB/s (skriv), IOPS: 290000 IOPS (læs) / 260000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 3.0 x4 tilslutning, NVMe 1.3 (Non-Volatile Memory Express), Phison E13T controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P300P512GM28
EAN: 0814914026526
Varenr.: 2841826
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - Patriot P300 512 GB PCIe 3.0 x4
879 kr
Til butik
SSD M.2 NVMe - Patriot P300 512 GB PCIe 3.0 x4 billede

Produktinformation

Patriot P300 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)GenereltBredde: 22 mmDybde: 80 mmEgenskaber: Error Correction Code (ECC)NANDXtendNVM Express (NVMe) 1.3Host Memory Buffer (HMB)Advanced Wear Levelingtermisk administrationEnhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 3.0 x4 (NVMe)Højde: 3.8 mmKapacitet: 512 GBModel: M.2 2280Vægt: 9 gPræstationIntern datahastighed: 1700 MBps (læs) / 1100 MBps (skriv)Maksimal 4 KB tilfældig læsning: 290000 IOPSMaximum 4KB Random Write: 260000 IOPSSSD-udholdenhed: 160 TBEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe)Kompatibel bås: M.2 2280EffektStrømforbrug: 2.07 Watt (maksimum) | 0.37 Watt (ledig)Programmer & SystemkravOS nødvendig: Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10DiverseOverensstemmelsesstandarder: FCC, RoHSMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 13.08 cmDybde ved forsendelse: 0.66 cmHøjde ved forsendelse: 9.96 cmVægt ved forsendelse: 20 gProducentgara...

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.02g
EAN: 0814914026526
Varenr.: 1808280
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - Patriot P300 512 GB PCIe 3.0 x4
899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK734 kr734 krKøb
2Proshop DK760 kr799 krKøb
3Boligcenter DK879 kr879 krKøb
4Vivas DK899 kr968 krKøb
5Ultrashop979 kr979 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 128 dage. Laveste pris i perioden er 614 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 849 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 717 kr.

Den nuværende pris på 734 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot SSD P300 512GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026734 kr7 kr (1%)
29. maj 2026741 kr8 kr (1%)
27. maj 2026733 kr27 kr (4%)
26. maj 2026760 kr28 kr (4%)
25. maj 2026732 kr7 kr (1%)
24. maj 2026739 kr7 kr (1%)
23. maj 2026746 kr7 kr (1%)
22. maj 2026753 kr7 kr (1%)
21. maj 2026760 kr17 kr (2%)
20. maj 2026743 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret