Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 0814914026519
Pris fra 484 krtil 629 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 145 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 447 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 484 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
484 kr
Til butik
Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot P300 - SSD - 256 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P300P256GM28
EAN: 0814914026519
Varenr.: 995757508
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P300 SSD - 256GB - M.2 2280 - PCIe 3.0
584 kr
Til butik
Patriot P300 SSD - 256GB - M.2 2280 - PCIe 3.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 256 GB, intern, overførselshastighed: 1700 MB/s (læs) / 1100 MB/s (skriv), IOPS: 290000 IOPS (læs) / 260000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 3.0 x4 tilslutning, NVMe 1.3 (Non-Volatile Memory Express), Phison E13T controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P300P256GM28
EAN: 0814914026519
Varenr.: 2841827
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe Patriot P300 256 GB PCIe Gen3 x4
-12%609 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe Patriot P300 256 GB PCIe Gen3 x4 billede

Produktinformation

Hurtig SSD til din computerOpgrader din lagring med Patriot P300 - en M.2 NVMe SSD på 256 GB, der giver markant hurtigere respons i hverdagen. Med PCIe Gen3 x4 får du solid acceleration til opstart, programmer og filer, så din pc føles smidig og klar til arbejde, studie og gaming.Fordele ved NVMe-lagringP300 leverer læsehastigheder op til 1 700 MB/s og skrivehastigheder op til 1 100 MB/s. Den slanke M.2 2280-formfaktor passer i mange moderne desktops og bærbare, og drevet er designet til drift i 0–70 °C og 5–95 % relativ luftfugtighed.Formfaktor: M.2 2280Kapacitet: 256 GBGrænseflade: PCIe Gen3 x4, NVMeMaks. læsehastighed: 1 700 MB/sMaks. skrivehastighed: 1 100 MB/sDriftstemp.: 0–70 °CRelativ luftfugtighed (drift): 5–95 %Bredde: 22 mmDybde: 80 mm...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.03g
EAN: 0814914026519
Varenr.: 1923798
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
619 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe Patriot P300 256 GB PCIe Gen3 x4
-11%629 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK484 kr484 krKøb
2Proshop DK584 kr623 krKøb
3Boligcenter DK609 kr609 krKøb
4Ultrashop619 kr619 krKøb
5Vivas DK629 kr708 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 237 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 508 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 425 kr.

Den nuværende pris på 484 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Patriot SSD P300 256GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026484 kr4 kr (1%)
13. maj 2026480 kr8 kr (2%)
26. apr. 2026472 kr3 kr (1%)
18. apr. 2026475 kr33 kr (6%)
17. apr. 2026508 kr48 kr (10%)
16. apr. 2026460 kr2 kr (0%)
13. apr. 2026462 kr2 kr (0%)
10. apr. 2026460 kr4 kr (1%)
9. apr. 2026464 kr7 kr (2%)
4. apr. 2026457 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret