Gå til hovedindhold

SanDisk WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037891439
Pris fra 1.749 krtil 2.189 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 440 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.673 kr 14. apr.

Sammenlign priser på WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1749 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Red Sn700 500gb Ssd M.2 Pcie 3.0
1.749 kr
Til butik
Sandisk Red Sn700 500gb Ssd M.2 Pcie 3.0 billede

Produktinformation

Hurtig NVMe PCIe 3.0 x4 læser med op til 3430 MB/s, accelererer filadgang Høj IOPS, 420k læs og 380k skriv, sikrer problemfri multitasking TBW 1000 og 1 750 000 t MTBF giver langvarig NAS-pålidelighed Lav hvilestrøm på 0,004 W reducerer energiforbruget ved 24/7-drift Kompakt M.2 formfaktor 22 x 80 x 2,38 mm passer i tætte NAS-bays...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: M.2
Artikel nr.: WDS500G1R0C-68BDK0
EAN: 0718037891439
Varenr.: 5011294455
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)
1.851 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red SN700 SSD WDS500G1R0C 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
1.852 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK WD Red SN700 NAS SSD - 500GB - PCIe 3.0 - M.2 2280
1.981 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe SSD Western Digital WD Red SN700 500 GB M.2 PCIe 3.0 x4
-13%2.099 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe SSD Western Digital WD Red SN700 500 GB M.2 PCIe 3.0 x4
-12%2.119 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red SN700 SSD WDS500G1R0C 500GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
2.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.749 kr1.835,25 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.851 kr1.851 krKøb
3CompuMail DK1.852 kr1.852 krKøb
4Proshop DK1.981 kr1.981 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
7Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 549 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 1.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.182 kr.

Den nuværende pris på 1.749 kr er 48% over normalprisen. Der er registreret 26 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for WD Red SN700 WDS500G1R0C - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 20261.749 kr4 kr (0%)
17. apr. 20261.745 kr4 kr (0%)
15. apr. 20261.749 kr76 kr (5%)
14. apr. 20261.673 kr8 kr (0%)
13. apr. 20261.681 kr25,09 kr (1%)
11. apr. 20261.706,09 kr42,91 kr (2%)
27. mar. 20261.749 kr51 kr (3%)
26. mar. 20261.698 kr6 kr (0%)
25. mar. 20261.692 kr24 kr (1%)
24. mar. 20261.716 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret