Gå til hovedindhold

SanDisk WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037872384
Pris fra 849 krtil 2.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.970 kr (70% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 849 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600
849 kr
Til butik
WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 billede

Produktinformation

WD Red SA500 NAS SATA SSD 1TB Opgrader din netværkslageroplevelse med WD Red SA500 NAS SATA SSD. Denne pålidelige 2,5" SSD med SATA-600 interface tilbyder en kapacitet på 1TB, hvilket giver rigelig plads til dine data. Designet specielt til NAS-systemer,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Netværkslagring (NAS)
EAN: 0718037872384
Varenr.: 39784
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Red Sa500 1tb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
2.249 kr
Til butik
Sandisk Red Sa500 1tb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s billede

Produktinformation

1 TB kapacitet passer til voksende filbiblioteker og regelmæssige sikkerhedskopier SATA 6 Gbit/s-grænseflade med 530 MB/s læsning og 560 MB/s skrivning 95k læse- og 85k skrive-IOPS accelererer multitasking og små filer 600 TBW og 1,75 M t MTBF giver forudsigelig udholdenhed Lav aktiv effekt og 0,012 W hvile passer til altid-tændt NAS-brug...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: SATA 2.5"
Artikel nr.: WDS100T1R0A-68A4W0
EAN: 0718037872384
Varenr.: 5011159934
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red SA500 SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5" Serial ATA-600
2.324 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk
2.532 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Red SA500 2,5" 1 TB SATA SSD - 3D NAND
-3%2.799 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Red SA500 2,5" 1 TB SATA SSD - 3D NAND
-3%2.819 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop849 kr849 krKøb
2Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
3CompuMail DK2.324 kr2.324 krKøb
4Geekd2.532 kr2.532 krKøb
5Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
6Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk i 184 dage. Laveste pris i perioden er 805 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.213 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.083 kr.

Den nuværende pris på 849 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 62% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for WD Red SA500 NAS SATA SSD SSD WDS100T1R0A 1TB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026849 kr1.341 kr (61%)
24. maj 20262.190 kr1.341 kr (158%)
19. maj 2026849 kr1.364 kr (62%)
18. maj 20262.213 kr1.364 kr (161%)
28. apr. 2026849 kr396 kr (32%)
27. apr. 20261.245 kr396 kr (47%)
24. apr. 2026849 kr396 kr (32%)
23. apr. 20261.245 kr396 kr (47%)
8. apr. 2026849 kr396 kr (32%)
7. apr. 20261.245 kr396 kr (47%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret