Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 0814914026533
Pris fra 1.117 krtil 1.299 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 182 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.018 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1117 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)
1.117 kr
Til butik
Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) billede

Produktspecifikationer

Kategori: SSD
Farve: 1
Artikel nr.: P300P1TBM28
EAN: 0814914026533
Varenr.: 6161160
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P300 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
1.118 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P300 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 3.0
1.144 kr
Til butik
Patriot P300 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 3.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 2100 MB/s (læs) / 1650 MB/s (skriv), IOPS: 290000 IOPS (læs) / 260000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 3.0 x4 tilslutning, NVMe 1.3 (Non-Volatile Memory Express), Phison E13T controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P300P1TBM28
EAN: 0814914026533
Varenr.: 2859077
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
M.2 NVMe SSD 1 TB - Patriot P300 PCIe 3.0 x4
-8%1.219 kr
Før 1.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
M.2 NVMe SSD 1 TB - Patriot P300 PCIe 3.0 x4
-7%1.239 kr
Før 1.339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P300 1TB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.117 kr1.117 krKøb
2CompuMail DK1.118 kr1.118 krKøb
3Proshop DK1.144 kr1.144 krKøb
4Boligcenter DK1.219 kr1.219 krKøb
5Vivas DK1.239 kr1.308 krKøb
6Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) i 128 dage. Laveste pris i perioden er 927 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.097 kr.

Den nuværende pris på 1.117 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot P300 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 3.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.117 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.126 kr10 kr (1%)
27. maj 20261.136 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.145 kr68 kr (6%)
25. maj 20261.077 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.086 kr12 kr (1%)
23. maj 20261.074 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.082 kr11 kr (1%)
21. maj 20261.071 kr53 kr (5%)
22. apr. 20261.018 kr46 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret