Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 0814914026823
Pris fra 1.029 krtil 1.269 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 810 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1029 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P210 1TB 2.5" SATA-600
1.029 kr
Til butik
Patriot SSD P210 1TB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P210S1TB25
EAN: 0814914026823
Varenr.: 996061529
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s
1.111 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P210 SSD - 1TB - SATA-600 - 2.5"
1.111 kr
Til butik
Patriot P210 SSD - 1TB - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 520 MB/s (læs) / 430 MB/s (skriv), IOPS: 50000 IOPS (læs) / 50000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, Silicon Motion SM2259XT controller, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P210S1TB25
EAN: 0814914026823
Varenr.: 2868029
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Patriot P210 - 1 TB SATA III
1.169 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Patriot P210 - 1 TB SATA III
1.189 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P210 1TB 2.5 SATA-600
1.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.029 kr1.029 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.111 kr1.111 krKøb
3Proshop DK1.111 kr1.111 krKøb
4Boligcenter DK1.169 kr1.169 krKøb
5Vivas DK1.189 kr1.268 krKøb
6Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

PriceData har fulgt prisen på Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s i 151 dage. Laveste pris i perioden er 810 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 1.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 937 kr.

Den nuværende pris på 1.029 kr er 10% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot P210 - SSD - 1 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.029 kr24 kr (2%)
28. maj 20261.005 kr122 kr (14%)
24. maj 2026883 kr2 kr (0%)
23. maj 2026885 kr3 kr (0%)
22. maj 2026882 kr82 kr (9%)
20. maj 2026964 kr4 kr (0%)
16. maj 2026960 kr1 kr (0%)
15. maj 2026959 kr2 kr (0%)
14. maj 2026957 kr62 kr (6%)
13. maj 20261.019 kr28 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret