Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378425369
Pris fra 1.224 krtil 1.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 295 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.105 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1224 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.224 kr
Til butik
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Viper VP4300 Lite - SSD - 1 TB - gaming - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VP4300L1TBM28H
EAN: 4711378425369
Varenr.: 1001354369
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper VP4300 Lite SSD - 1TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.395 kr
Til butik
Patriot Viper VP4300 Lite SSD - 1TB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 7400 MB/s (læs) / 6400 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort -Compatible with Sony PlayStation 5

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: VP4300L1TBM28H
EAN: 4711378425369
Varenr.: 3196628
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.499 kr
Til butik
Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Opgrader din computers ydeevne med Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M2 PCI Express 40 x4 NVMe. Denne ultrahurtige solid state disk tilbyder en kapacitet på 1TB, der giver rigelig plads til dine vigtigste filer, spil og programmer. Med en imponerende læse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: USB)
EAN: 4711378425369
Varenr.: 117586
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe 1 TB Patriot Viper VP4300 Lite PCIe 4.0 x4
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe 1 TB Patriot Viper VP4300 Lite PCIe 4.0 x4
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.224 kr1.224 krKøb
2Proshop DK1.395 kr1.395 krKøb
3Ultrashop1.499 kr1.499 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 827 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.387 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.118 kr.

Den nuværende pris på 1.224 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Patriot SSD Viper VP4300 Lite 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.224 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.227 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.228 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.229 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.227 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.229 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.224 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.227 kr9 kr (1%)
16. maj 20261.218 kr39 kr (3%)
9. maj 20261.179 kr63 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret