Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378430622
Pris fra 2.558 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 561 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.394 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2558 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.558 kr
Til butik
Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Viper Gaming PV593 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PV593P2TBM28H
EAN: 4711378430622
Varenr.: 1003543884
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe PCIe Gen5 x4 Patriot Viper PV593 2 TB
3.099 kr
Til butik
SSD M.2 NVMe PCIe Gen5 x4 Patriot Viper PV593 2 TB billede

Produktinformation

Højhastigheds SSD til gaming og krævende opgaverBoost din pc med Patriot Viper PV593 - en M.2 NVMe SSD i 2280-format med 2 TB kapacitet. Den udnytter PCIe 5.0 x4 og NVMe 2.0 for ekstrem respons, så spil, kreative projekter og tunge programmer starter og indlæser lynhurtigt. Med op til 14.000 MB/s sekventiel læsning og 13.000 MB/s sekventiel skrivning får du en markant hurtigere oplevelse i hverdagen.Skabt til moderne systemerPV593 passer i M.2 2280-slot og er velegnet til entusiaster, der vil have maksimal ydelse i en kompakt løsning. Den høje tilfældige ydeevne på op til 2.000.000 IOPS (læs) og 1.650.000 IOPS (skriv) giver smidig multitasking, hurtige projekter og korte indlæsningstider.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Kapacitet: 2 TBInterface: PCI Express 5.0 x4, NVMe 2.0Sekventiel læsehastighed (CDM): 14.000 MB/sSekventiel skrivehastighed (CDM): 13.000 MB/sTilfældig læsning (4K): 2.000.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 1.650.000 IOPSTBW: 1.400Understøttede Windows-versioner: 7, 8, 8.1, 10, 11Driftstemperatur: 0 – 70 °CMål: H 0,38 cm × B 2,2 cm × D 8,0 cmVægt: 11 gPakkemål: 12,3 × 7,6 × 2,5 cm; pakkevægt: 40 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 4711378430622
Varenr.: 1899765
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper Gaming PV593
3.111 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe PCIe Gen5 x4 Patriot Viper PV593 2 TB
3.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.558 kr2.558 krKøb
2Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
3Proshop DK3.111 kr3.111 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 151 dage. Laveste pris i perioden er 2.338 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 2.582 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.407 kr.

Den nuværende pris på 2.558 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Patriot SSD Viper Gaming PV593 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20262.558 kr24 kr (1%)
8. maj 20262.582 kr139 kr (6%)
31. mar. 20262.443 kr38 kr (2%)
30. mar. 20262.405 kr1 kr (0%)
29. mar. 20262.404 kr4 kr (0%)
28. mar. 20262.408 kr6 kr (0%)
26. mar. 20262.414 kr10 kr (0%)
25. mar. 20262.404 kr6 kr (0%)
23. mar. 20262.410 kr2 kr (0%)
22. mar. 20262.412 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret