Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryEAN: 4711378430615
Pris fra 1.825 krtil 2.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 394 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.557 kr 19. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1825 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.825 kr
Til butik
Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Viper Gaming PV593 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PV593P1TBM28H
EAN: 4711378430615
Varenr.: 1003543883
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper Gaming PV593
2.063 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
M.2 NVMe SSD Patriot Viper PV593 PCIe Gen5 x4 1 TB
2.199 kr
Til butik
M.2 NVMe SSD Patriot Viper PV593 PCIe Gen5 x4 1 TB billede

Produktinformation

Hurtig M.2 NVMe SSD til gaming og krævende arbejdeOpgrader din pc med Patriot Viper PV593 - en M.2 2280 SSD med PCIe Gen5 x4 og NVMe 2.0, skabt til høj ydeevne i gaming, kreativt arbejde og tunge programmer. Få lynhurtige indlæsninger med sekventiel læsning op til 14.000 MB/s og skrivning op til 10.000 MB/s, så systemet føles responsivt fra første klik.Stabil performance til daglig brugMed 1 TB kapacitet har du god plads til spil, projekter og programmer. SSD’en leverer op til 1.650.000 IOPS ved både tilfældig læsning og skrivning og har en TBW-værdi på 700 for robust udholdenhed. Driftstemperatur 0–70 °C gør den velegnet i de fleste stationære og bærbare opsætninger, der understøtter M.2 2280.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Kapacitet: 1 TBInterface: PCI Express 5.0 x4Protokol: NVMe 2.0Sekventiel læsehastighed (CDM): 14.000 MB/sSekventiel skrivehastighed (CDM): 10.000 MB/sTilfældig læsning (4K): 1.650.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 1.650.000 IOPSTBW: 700Understøttede OS: Windows 7/8/8.1/10/11Driftstemperatur: 0 – 70 °CMål (H × B × D): 0,38 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 11 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711378430615
Varenr.: 1891041
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
M.2 NVMe SSD Patriot Viper PV593 PCIe Gen5 x4 1 TB
2.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.825 kr1.825 krKøb
2Proshop DK2.063 kr2.063 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.379 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.994 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.677 kr.

Den nuværende pris på 1.825 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Patriot SSD Viper Gaming PV593 1TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.825 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.830 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.832 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.833 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.830 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.833 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.827 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.830 kr15 kr (1%)
15. maj 20261.815 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.813 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret