Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378424140
Pris fra 1.764 krtil 2.169 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 405 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.163 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1764 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P400 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.764 kr
Til butik
Patriot SSD P400 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P400LP2KGM28H
EAN: 4711378424140
Varenr.: 1001009065
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
1.923,78 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe Patriot Viper P400 Lite 2 TB PCIe Gen4 x4
-5%1.999 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe Patriot Viper P400 Lite 2 TB PCIe Gen4 x4 billede

Produktinformation

Hurtig og stabil SSD-lagring til din PCOpgrader din computer med Patriot Viper P400 Lite - en M.2 NVMe SSD, der giver dig smidige opstarter, hurtige indlæsninger og mere responsiv multitasking. Med kapacitet på 2 TB får du masser af plads til spil, fotos, video og store projekter, uden at gå på kompromis med farten.Fordele ved NVMe PCIe Gen4-lagringP400 Lite udnytter PCIe Gen4 x4 for at levere sekventielle hastigheder op til 3.500 MB/s læs og 2.700 MB/s skriv (ATTO/CDM). Den slanke M.2-formfaktor (80 mm) gør den velegnet til moderne stationære og bærbare PC’er, hvor du ønsker høj ydelse i et kompakt design.Kapacitet: 2 TBGrænseflade: PCIe Gen4 x4, NVMeFormfaktor: M.2Sekventiel læsehastighed: Op til 3.500 MB/sSekventiel skrivehastighed: Op til 2.700 MB/sTBW: 1.200Driftstemperatur: 0–70 °CMål (L × B × H): 8,0 × 2,2 × 0,38 cmVægt: 20 gKomponent til: PC...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.03g
EAN: 4711378424140
Varenr.: 1894680
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe Patriot Viper P400 Lite 2 TB PCIe Gen4 x4
-5%2.019 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P400 Lite 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.764 kr1.764 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.923,78 kr1.923,78 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
5Ultrashop2.169 kr2.169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.163 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.909 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.689 kr.

Den nuværende pris på 1.764 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for Patriot P400 Lite - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.764 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.765 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.762 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.760 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.762 kr23 kr (1%)
25. maj 20261.739 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.737 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.739 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.733 kr4 kr (0%)
17. maj 20261.737 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret