Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378430639
Pris fra 4.280 krtil 4.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 639 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.554 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4280 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
4.280 kr
Til butik
Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot Viper Gaming PV593 - SSD - 4 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PV593P4TBM28H
EAN: 4711378430639
Varenr.: 1003543885
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Viper Gaming PV593
4.573 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 PCIe Gen5 x4 - Patriot Viper PV593 4 TB NVMe 2.0
-8%4.899 kr
Før 5.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 PCIe Gen5 x4 - Patriot Viper PV593 4 TB NVMe 2.0 billede

Produktinformation

Hurtig M.2 SSD til gaming og kreative opgaverBoost din pc med PCIe Gen5 x4 hastigheder og masser af plads. Patriot Viper PV593 leverer op til 14.000 MB/s sekventiel læsning og 13.000 MB/s sekventiel skrivning, så spil, store projekter og tunge filer indlæses lynhurtigt. Med 4 TB kapacitet får du rigelig lagerplads til spilbibliotek, videoer og arbejde - alt samlet på én M.2 2280.Stabil ydeevne til krævende brugereSSD’en er bygget på NVMe 2.0 over PCI Express 5.0 og håndterer intensive workloads med op til 2.000.000 IOPS læsning og 1.650.000 IOPS skrivning. Den kompakte M.2 2280-formfaktor passer i moderne bundkort og bærbare, hvor der ønskes maksimal ydelse uden at optage plads.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Kapacitet: 4 TBInterface: PCI Express 5.0, NVMe 2.0Sekventiel læsehastighed (CDM): 14.000 MB/sSekventiel skrivehastighed (CDM): 13.000 MB/sTilfældig læsning (4K): 2.000.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 1.650.000 IOPSTBW: 3.000Kompatible Windows-versioner: 7, 8, 8.1, 10, 11Bredde: 22 mm, Dybde: 80 mm, Højde: 3,8 mmVægt: 11 gAdvarsler: Beskyt mod fugt; udsæt ikke for høje temperaturer; undlad at adskille enheden...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 4711378430639
Varenr.: 1916549
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 PCIe Gen5 x4 - Patriot Viper PV593 4 TB NVMe 2.0
-8%4.919 kr
Før 5.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.280 kr4.280 krKøb
2Proshop DK4.573 kr4.573 krKøb
3Boligcenter DK4.899 kr4.899 krKøb
4Vivas DK4.919 kr4.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 143 dage. Laveste pris i perioden er 3.530 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 4.488 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.133 kr.

Den nuværende pris på 4.280 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot SSD Viper Gaming PV593 4TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.280 kr2 kr (0%)
30. maj 20264.282 kr206 kr (5%)
28. maj 20264.488 kr1 kr (0%)
19. maj 20264.487 kr5 kr (0%)
18. maj 20264.482 kr23 kr (1%)
8. maj 20264.459 kr5 kr (0%)
7. maj 20264.464 kr5 kr (0%)
5. maj 20264.459 kr23 kr (1%)
4. maj 20264.482 kr18 kr (0%)
3. maj 20264.464 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret