Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378431063
Pris fra 1.672 krtil 2.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 647 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.528 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1672 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.672 kr
Til butik
Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot P410 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P410P2TBM28H
EAN: 4711378431063
Varenr.: 1003550044
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P410 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 4.0
1.680 kr
Til butik
Patriot P410 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 5000 MB/s (læs) / 4500 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P410P2TBM28H
EAN: 4711378431063
Varenr.: 3449865
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.049 kr
Til butik
Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Patriot P410 Solid State-Drev 2TB M2 PCI Express 40 x4 NVMe Oplev lynhurtig databehandling med Patriot P410 Solid State-Drev på 2TB. Dette M2 PCI Express 40 x4 NVMe-drev er designet til at levere exceptionel ydeevne, hvilket gør det til det ideelle v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: USB)
EAN: 4711378431063
Varenr.: 112907
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe Patriot Viper P410 2 TB PCIe Gen4 x4 5 GB/s
2.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe Patriot Viper P410 2 TB PCIe Gen4 x4 5 GB/s
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.672 kr1.672 krKøb
2Proshop DK1.680 kr1.680 krKøb
3Ultrashop2.049 kr2.049 krKøb
4Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
5Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 149 dage. Laveste pris i perioden er 1.528 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 2.169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.795 kr.

Den nuværende pris på 1.672 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Patriot P410 Solid state-drev 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.672 kr41 kr (3%)
30. maj 20261.631 kr146 kr (8%)
29. maj 20261.777 kr105 kr (6%)
28. maj 20261.672 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.675 kr4 kr (0%)
23. maj 20261.679 kr6 kr (0%)
22. maj 20261.673 kr200 kr (11%)
21. maj 20261.873 kr47 kr (2%)
20. maj 20261.920 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.923 kr119 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret