Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378422337
Pris fra 278 krtil 429 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 151 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 224 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 278 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300
278 kr
Til butik
Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300 billede

Produktinformation

Patriot P220 - SSD - 128 GB - intern - 2.5" - SATA 3Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P220S128G25
EAN: 4711378422337
Varenr.: 1000939874
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P220 128GB 2.5 Serial ATA-300
389 kr
Til butik
Patriot SSD P220 128GB 2.5 Serial ATA-300 billede

Produktinformation

Patriot Solid State-Drev P220 128GB 2.5" SATA-300 Oplev hastighed og pålidelighed med Patriot Solid State-Drev P220, designet til at forbedre din computeroplevelse. Med en kapacitet på 128GB tilbyder dette 2.5" SATA-300 drev en ideel løsning til opgraderi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: USB)
EAN: 4711378422337
Varenr.: 43565
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Patriot P220 128 GB SATA III
409 kr
Til butik
SSD 2,5" Patriot P220 128 GB SATA III billede

Produktinformation

Hurtig og stabil SSD til PC og laptopOpgrader din computer med Patriot P220 2,5" SSD og få en responsiv hverdag. Med læsehastigheder op til 550 MB/s og skrivehastigheder op til 480 MB/s starter systemet hurtigere, og filer åbnes mere smidigt. Den 2,5" formfaktor og Serial ATA III-interface gør den velegnet til både PC og bærbar.Skabt til pålidelig brugP220 understøtter S.M.A.R.T. og TRIM for at holde ydeevnen stabil over tid. Den har en MTBF på 1 500 000 timer og fungerer i temperaturområdet 0–70 °C. Perfekt som systemdisk eller som ekstra lager til dokumenter og billeder, når du vil have et hurtigt og støjfrit lagermedie.Kapacitet: 128 GBFormfaktor: 2,5"Interface: Serial ATA IIISekventiel læsning (CDM): 550 MB/sSekventiel skrivning (CDM): 480 MB/sKomponent til: PC/LaptopTRIM-understøttelse: JaS.M.A.R.T.-understøttelse: JaMTBF: 1 500 000 timerDriftstemperatur: 0–70 °CMål (H × B × D): 0,7 × 6,96 × 10 cmVægt: 46 gHøjde: 7 mm...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711378422337
Varenr.: 1901712
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Patriot P220 128 GB SATA III
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK278 kr278 krKøb
2Ultrashop389 kr389 krKøb
3Boligcenter DK409 kr409 krKøb
4Vivas DK429 kr508 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300

PriceData har fulgt prisen på Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 142 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 278 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 232 kr.

Den nuværende pris på 278 kr er 20% over normalprisen. Der er registreret 16 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Patriot SSD P220 128GB 2.5" Serial ATA-300 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026278 kr3 kr (1%)
16. apr. 2026275 kr2 kr (1%)
4. apr. 2026273 kr3 kr (1%)
28. mar. 2026270 kr2 kr (1%)
26. mar. 2026272 kr2 kr (1%)
25. mar. 2026270 kr2 kr (1%)
24. mar. 2026272 kr44 kr (19%)
23. mar. 2026228 kr34 kr (13%)
22. mar. 2026262 kr38 kr (17%)
20. mar. 2026224 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret