Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617334951
Pris fra 25.239 krtil 29.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.760 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18.130 kr 5. maj

Sammenlign priser på Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 25239 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Data Centre DC600M SSD - 7.6TB - 2.5" - SATA-600
25.239 kr
Til butik
Kingston Data Centre DC600M SSD - 7.6TB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 7.68 TB, intern, overførselshastighed: 560 MB/s (læs) / 530 MB/s (skriv), IOPS: 94000 IOPS (læs) / 34000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, hardware kryptering: 256 bit, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), farve: sort, optimeret til server brug...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SEDC600M/7680G
EAN: 0740617334951
Varenr.: 3164136
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD DC600M 7.68TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600
25.288 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s
26.408 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD DC600M 7.68TB 2.5 Serial ATA-300 Serial ATA-600
29.259 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Dc600m 7.68tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
29.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK25.239 kr25.239 krKøb
2CompuMail DK25.288 kr25.288 krKøb
3CS MEGASTORE DK26.408 kr26.408 krKøb
4Ultrashop29.259 kr29.259 krKøb
5Dustin DK29.999 kr30.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

PriceData har fulgt prisen på Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s i 28 dage. Laveste pris i perioden er 18.130 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 25.368 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 23.471 kr.

Den nuværende pris på 25.239 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 39% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 7.68 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202625.239 kr43 kr (0%)
30. maj 202625.282 kr549 kr (2%)
29. maj 202624.733 kr334 kr (1%)
28. maj 202624.399 kr54 kr (0%)
27. maj 202624.453 kr878 kr (4%)
25. maj 202623.575 kr1.793 kr (7%)
23. maj 202625.368 kr1.829 kr (8%)
22. maj 202623.539 kr3.549 kr (18%)
7. maj 202619.990 kr1.860 kr (10%)
5. maj 202618.130 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret