Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617334937
Pris fra 3.028 krtil 3.561 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 533 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.499 kr 5. maj

Sammenlign priser på Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3028 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD DC600M 480GB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600
3.028 kr
Til butik
Kingston SSD DC600M 480GB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600 billede

Produktinformation

Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SEDC600M/480G
EAN: 0740617334937
Varenr.: 1001145929
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s
3.157 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Data Centre DC600M SSD - 480GB - 2.5" - SATA-600
3.395 kr
Til butik
Kingston Data Centre DC600M SSD - 480GB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 480 GB, intern, overførselshastighed: 560 MB/s (læs) / 470 MB/s (skriv), IOPS: 94000 IOPS (læs) / 41000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, hardware kryptering: 256 bit, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), farve: sort, optimeret til server brug...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SEDC600M/480G
EAN: 0740617334937
Varenr.: 3164132
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" SATA til server - Kingston DC600M 480 GB
3.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" SATA til server - Kingston DC600M 480 GB
3.419 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Dc600m 480gb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
-0%3.561 kr
Før 3.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.028 kr3.028 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.157 kr3.157 krKøb
3Proshop DK3.395 kr3.395 krKøb
4Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
5Vivas DK3.419 kr3.498 krKøb
6Dustin DK3.561 kr3.647,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

PriceData har fulgt prisen på Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s i 28 dage. Laveste pris i perioden er 2.499 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 3.042 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.930 kr.

Den nuværende pris på 3.028 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 21% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Kingston DC600M - SSD - Mixed Use - 480 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.028 kr9 kr (0%)
30. maj 20263.037 kr2 kr (0%)
29. maj 20263.039 kr3 kr (0%)
25. maj 20263.042 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.037 kr1 kr (0%)
22. maj 20263.036 kr4 kr (0%)
20. maj 20263.032 kr408 kr (16%)
6. maj 20262.624 kr125 kr (5%)
5. maj 20262.499 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret