Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617334890
Pris fra 5.499 krtil 9.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.520 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.332 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5499 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Data Centre DC600M SSD - 1.9TB - 2.5" - SATA-600
5.499 kr
Til butik
Kingston Data Centre DC600M SSD - 1.9TB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1.92 TB, intern, overførselshastighed: 560 MB/s (læs) / 530 MB/s (skriv), IOPS: 94000 IOPS (læs) / 78000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, hardware kryptering: 256 bit, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), farve: sort, optimeret til server brug...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SEDC600M/1920G
EAN: 0740617334890
Varenr.: 3164134
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Dc600m 1.92tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
6.249 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600
6.698 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" SATA til enterprise - Kingston DC600M 1,92 TB
8.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" SATA til enterprise - Kingston DC600M 1,92 TB
9.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.499 kr5.499 krKøb
2Dustin DK6.249 kr6.335,25 krKøb
3CompuMail DK6.698 kr6.698 krKøb
4Boligcenter DK8.999 kr8.999 krKøb
5Vivas DK9.019 kr9.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600

PriceData har fulgt prisen på Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.703 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 6.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.086 kr.

Den nuværende pris på 5.499 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Kingston SSD DC600M 1.92TB 2.5" Serial ATA-300 Serial ATA-600 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20265.499 kr750 kr (12%)
2. maj 20266.249 kr250 kr (4%)
1. maj 20266.499 kr216 kr (3%)
30. apr. 20266.283 kr36 kr (1%)
29. apr. 20266.247 kr7 kr (0%)
28. apr. 20266.240 kr616,19 kr (11%)
27. apr. 20265.623,81 kr625,19 kr (10%)
26. apr. 20266.249 kr1.917 kr (44%)
25. apr. 20264.332 kr1.800 kr (29%)
23. apr. 20266.132 kr439,44 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret