Gå til hovedindhold

SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378422351
Pris fra 760 krtil 959 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 199 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 609 kr 11. mar.

Sammenlign priser på SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 760 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P220 512GB 2.5" Serial ATA-300
760 kr
Til butik
Patriot SSD P220 512GB 2.5" Serial ATA-300 billede

Produktinformation

Patriot P220 - SSD - 512 GB - intern - 2.5" - SATA 3Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P220S512G25
EAN: 4711378422351
Varenr.: 1000904095
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III
-4%889 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig SSD-lagringOpgrader din pc eller laptop med Patriot P220 512 GB og mærk forskellen i opstart, filhåndtering og programstart. Denne 2,5" SATA III SSD leverer op til 550 MB/s læsning og 500 MB/s skrivning (CDM), så daglige opgaver føles lette og responsive. Med understøttelse af TRIM og S.M.A.R.T. får du stabil ydelse og mulighed for overvågning af drevets tilstand.Ideel til pc og laptopP220 er kun 7 mm høj og passer i mange systemer med 2,5"-plads. Den er velegnet som primær systemdisk eller som hurtig udvidelse af lagringspladsen. Kompatibel med Windows 7, 8, 8.1 og 10.Kapacitet: 512 GBFormfaktor: 2,5" (højde: 7 mm)Interface: Serial ATA IIISekventiel læsehastighed (CDM): 550 MB/sSekventiel skrivehastighed (CDM): 500 MB/sTilfældig læsning (4K): 40.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 50.000 IOPSUnderstøttelse: TRIM, S.M.A.R.T.Komponent til: PC/LaptopDriftstemperatur: 0 – 70 °CMål (B × D × H): 6,99 × 10,0 × 0,7 cmVægt: 46 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 4711378422351
Varenr.: 1894865
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III
-4%909 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 4711378422351
Varenr.: 1894865
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P220 SSD - 512GB - 2.5" - SATA-600
959 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK760 kr760 krKøb
2Boligcenter DK889 kr889 krKøb
3Vivas DK909 kr988 krKøb
4Proshop DK959 kr998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III

PriceData har fulgt prisen på SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III i 180 dage. Laveste pris i perioden er 404 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 775 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 632 kr.

Den nuværende pris på 760 kr er 20% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for SSD 2,5" Patriot Memory P220 512 GB SATA III de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026760 kr1 kr (0%)
28. maj 2026759 kr3 kr (0%)
24. maj 2026762 kr1 kr (0%)
23. maj 2026763 kr3 kr (0%)
22. maj 2026760 kr1 kr (0%)
20. maj 2026759 kr2 kr (0%)
15. maj 2026757 kr6 kr (1%)
6. maj 2026763 kr11 kr (1%)
1. maj 2026774 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026773 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret