Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937621255
Pris fra 1.954 krtil 2.781 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 827 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.791 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1954 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1900-48 Switch 48-porte Gigabit
1.954 kr
Til butik
Zyxel GS1900-48 Switch 48-porte Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel GS1900-48 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ, væg-monterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS1900-48-EU0102F
EAN: 4718937621255
Varenr.: 1000575422
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL GS1900-48 48-port GbE Smart Managed Switch
2.036 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP
2.199 kr
Til butik
Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP billede

Produktinformation

Zyxel GS1900-48 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP - desktop, monterbar på stativ, væg-monterbarGenereltAutentificeringsmetode: RADIUS, TACACS+Egenskaber: DatatransportVLAN-understøttetauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingSyslog understøttetDoS attack beskyttelseWRR køgem og sendIPv6 understøttetQoSLACP supportLLDP supportPort SecurityEnergy Efficient EthernetMIBSPQCEnhedstype: Switch - 48 porte - smartJumborammesupport: 9KBKrypterings algoritme: SSLMAC adresse table størrelse: 8K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1xIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3azPakningstype: Desktopmonterbar på stativvæg-monterbarPorte: 48 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFPPræstation: Omkoblingskapacitet: 100 Gbps | Fremsendelsespræstation: 74 MppsProtokol til fjernadministration: SNMP 1SNMP 2RMON 1RMON 2RMON 3RMON 9SNMP 3Routingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3Statusindikatorer: Strømsystemlink/aktivitetUndertype: Gigabit EthernetEkspansion / Konnektivitet

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 3.71g
EAN: 4718937621255
Varenr.: 1810506
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP
2.219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel GS1900-48 Switch 48-porte Gigabit
2.299 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL GS1900-48 – 48-ports switch
2.781 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.954 kr1.954 krKøb
2Proshop DK2.036 kr2.036 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
5Ultrashop2.299 kr2.299 krKøb
6Teknikproffset DK2.781 kr2.840 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.791 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 1.978 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.931 kr.

Den nuværende pris på 1.954 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Netværksswitch Zyxel GS1900-48 - 48-port Gigabit med 2 SFP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.954 kr80 kr (4%)
29. maj 20261.874 kr79 kr (4%)
26. maj 20261.953 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.954 kr80 kr (4%)
17. maj 20261.874 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.877 kr11 kr (1%)
15. maj 20261.888 kr11 kr (1%)
14. maj 20261.899 kr11 kr (1%)
13. maj 20261.910 kr11 kr (1%)
12. maj 20261.921 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret