Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937601899
Pris fra 2.142 krtil 3.587,44 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.445,44 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.120 kr 18. maj

Sammenlign priser på Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2142 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1920-48v2 Switch 48-porte Gigabit
2.142 kr
Til butik
Zyxel GS1920-48v2 Switch 48-porte Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS1920-48V2-EU0101F
EAN: 4718937601899
Varenr.: 993536493
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ
2.197 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel GS1920-48v2 - 48-port Gigabit, SFP
-14%2.499 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel GS1920-48v2 - 48-port Gigabit, SFP billede

Produktinformation

Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativGenereltAutentificeringsmetode: RADIUS, TACACS+Egenskaber: DatatransportVLAN-understøttetIGMP snoopingSyslog understøttetportspejlingDiffServ understøttetMAC-adresse-filtreringBroadcast Storm ControlIPv6 understøttetIP-adresse filtreringMulticast Storm ControlUnicast Storm ControlfirmEnhedstype: Switch - 48 porte - smartFlashhukommelse: 32 MBKapacitet: QoS hardware-køer pr. port: 8Krypterings algoritme: SSLMAC adresse table størrelse: 16K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3uIEEE 802.3zIEEE 802.1DIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1wIEEE 802.1xIEEE 802.1sIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3azPakningstype: Monterbar på stativ 1UPorte: 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFPPræstation: Omkoblingskapacitet: 100 Gbps | Videresendelseshastighed: 75 MppsProtokol til fjernadministration: SNMP 1RMON 1RMON 2RMON 3RMON 9SNMP 3SNMP 2cRAM: 256 MBRoutingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3Undertype: Gigabit EthernetEkspansion / Konnektivitet...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 4.03g
EAN: 4718937601899
Varenr.: 1809655
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel GS1920-48v2 - 48-port Gigabit, SFP
-14%2.519 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel GS1920-48v2 Switch 48-porte Gigabit
2.519 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL GS1920-48v2 48-port GbE Smart Managed Switch
2.696 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL GS1920-48v2 - 48-portars switch
2.932 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Gs1920-48v2 48g 4sfp Switch
-0%3.186 kr
Før 3.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ZyXEL Switch GS1920-48v2 NebulaFlex Hybrid Smart switch 48 GBE porte +4 combo porte
3.587,44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.142 kr2.142 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.197 kr2.197 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb
5Ultrashop2.519 kr2.519 krKøb
6Proshop DK2.696 kr2.696 krKøb
7Teknikproffset DK2.932 kr2.991 krKøb
8Dustin DK3.186 kr3.272,25 krKøb
9EL-GROSSISTEN3.587,44 kr3.587,44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ

PriceData har fulgt prisen på Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ i 114 dage. Laveste pris i perioden er 2.120 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 2.850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.365 kr.

Den nuværende pris på 2.142 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Zyxel GS1920-48v2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.142 kr55 kr (3%)
1. jun. 20262.197 kr172 kr (7%)
31. maj 20262.369 kr172 kr (8%)
30. maj 20262.197 kr55 kr (3%)
29. maj 20262.142 kr31 kr (1%)
27. maj 20262.173 kr128 kr (6%)
26. maj 20262.301 kr11 kr (0%)
25. maj 20262.312 kr11 kr (0%)
24. maj 20262.301 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.312 kr181 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret