Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 5054444595955
Pris fra 3.398 krtil 3.449 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (1% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.293 kr 9. maj

Sammenlign priser på Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+ og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3398 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+
3.398 kr
Til butik
Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 (24 PoE+) + 2 x Gigabit SFP (uplink) - desktop, monterbar på stativ - PoE+ (170 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS190048HPV2-EU0101F
EAN: 5054444595955
Varenr.: 997187899
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel GS1900-48HPv2 - 48-port Gigabit med PoE+
-15%3.399 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel GS1900-48HPv2 - 48-port Gigabit med PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 (24 PoE+) + 2 x Gigabit SFP (uplink) - desktop, monterbar på stativ - PoE+ (170 W)GenereltAutentificeringsmetode: RADIUS, TACACS+Egenskaber: Datatransportauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingSyslog understøttetDoS attack beskyttelseportspejlingWRR køgem og sendMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttethalv dupleksmodusfuld dupleksmodusfirmware kan opgraderesSTPEnhedstype: Switch - 48 porte - smartIndbygget udstyr: LED-panelJumborammesupport: 9KBKrypterings algoritme: SSLMAC adresse table størrelse: 8K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.1DIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1wIEEE 802.1xIEEE 802.1sIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3atIEEE 802.3azPakningstype: Desktop, monterbar på stativPoE-budget: 170 WPorte: 48 x 10/100/1000 (24 PoE+) + 2 x Gigabit SFP (uplink)Power Over Ethernet (PoE): PoE+Præstation: Omkoblingskapacitet: 100 Gbps | Fremsendelsespræstation: 74 MppsProtokol til fjernadministration: SNMP 1SNMP 2RMON 1RMON 2RMON 3RMON 9SNMP 3HTTPNTPICMPDHCPIPv6RSTPTACACS+RADIUS<...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 5.12g
EAN: 5054444595955
Varenr.: 1809814
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel GS1900-48HPv2 - 48-port Gigabit med PoE+
-15%3.419 kr
Før 4.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel GS1900-48HPv2 - 48-port Gigabit med PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 - Switch - smart - 48 x 10/100/1000 (24 PoE+) + 2 x Gigabit SFP (uplink) - desktop, monterbar på stativ - PoE+ (170 W)GenereltAutentificeringsmetode: RADIUS, TACACS+Egenskaber: Datatransportauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingSyslog understøttetDoS attack beskyttelseportspejlingWRR køgem og sendMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttethalv dupleksmodusfuld dupleksmodusfirmware kan opgraderesSTPEnhedstype: Switch - 48 porte - smartIndbygget udstyr: LED-panelJumborammesupport: 9KBKrypterings algoritme: SSLMAC adresse table størrelse: 8K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.1DIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1wIEEE 802.1xIEEE 802.1sIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3atIEEE 802.3azPakningstype: Desktop, monterbar på stativPoE-budget: 170 WPorte: 48 x 10/100/1000 (24 PoE+) + 2 x Gigabit SFP (uplink)Power Over Ethernet (PoE): PoE+Præstation: Omkoblingskapacitet: 100 Gbps | Fremsendelsespræstation: 74 MppsProtokol til fjernadministration: SNMP 1SNMP 2RMON 1RMON 2RMON 3RMON 9SNMP 3HTTPNTPICMPDHCPIPv6RSTPTACACS+RADIUSRoutingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3MSTPRSTPSTPUndertype: Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 24 x 1000Base-T RJ-45 | 24 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ | 2 x Gigabit LAN SFP uplinkEffektNødvendig spænding: AC 100-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: Intern strømforsyningDiverseMTBF (forventet tid mellem fejl): 612,215 timerOverensstemmelsesstandarder: FCC Klasse B-certificeretC-Tick Class BRoHSEN 60950-1BSMI CNS 13438LVDCNS 14336-1Rackmonteringspakke: InkluderetMål og vægtBredde: 44.1 cmDybde: 27 cmHøjde: 4.4 cmVægt: 3.55 kgMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 62.2 cmDybde ved forsendelse: 35.8 cmHøjde ved forsendelse: 10.8 cmVægt ved forsendelse: 5.04 kgProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - livstidMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 95 % (ikke-kondenserende)Lagerfugtighedsgrad: 10 - 95 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 50 °CMaks. Opbevaringstemperatur: 70 °CMin. driftstemperatur: 0 °CMin. lagertemperatur: -40 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 5.12g
EAN: 5054444595955
Varenr.: 1809814
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+
3.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.398 kr3.398 krKøb
2Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
3Vivas DK3.419 kr3.488 krKøb
4Ultrashop3.449 kr3.449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+

PriceData har fulgt prisen på Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+ i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.293 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 4.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.590 kr.

Den nuværende pris på 3.398 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Zyxel GS1900 Series GS1900-48HPv2 Switch 48-porte Gigabit PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20263.398 kr34 kr (1%)
25. maj 20263.364 kr34 kr (1%)
19. maj 20263.398 kr34 kr (1%)
18. maj 20263.364 kr34 kr (1%)
13. maj 20263.398 kr120 kr (3%)
12. maj 20263.518 kr62 kr (2%)
11. maj 20263.580 kr34 kr (1%)
10. maj 20263.614 kr321 kr (10%)
9. maj 20263.293 kr321 kr (9%)
8. maj 20263.614 kr321 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret