Gå til hovedindhold

Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937649761
Pris fra 281 krtil 429 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 148 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 209 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 281 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL GS1200v3 8-Port Web Managed Gigabit Switch
281 kr
Til butik
ZyXEL GS1200v3 8-Port Web Managed Gigabit Switch billede

Produktinformation

Switch, Administreret, 8 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP, desktop

Produktspecifikationer

Mærke: ZyXEL
Kategori: Switch
Artikel nr.: GS1200-10V3-EU0101F
EAN: 4718937649761
Varenr.: 3438671
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1200v3 Series GS1200-10v3 Switch 8-porte Gigabit Ethernet
295 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Gs1200-10v3 Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Desktop Grå
369 kr
Til butik
Zyxel Gs1200-10v3 Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Desktop Grå billede

Produktinformation

Otte gigabit RJ45-porte plus 2 SFP-pladser til fleksible uplinks Administreret L2-styring med VLAN og QoS til segmentering og prioritering Weighted Round Robin og IGMP-snooping reducerer trængsel for apps Blæserløst gråt desktopdesign sparer plads og kører lydløst på kontorer Lavt strømforbrug på 4,165 W med 100-240 V AC til global anvendelse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS1200-10V3-EU0101F
EAN: 4718937649761
Varenr.: 5020083704
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Zyxel GS1200-10V3-EU0101F switch
399 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå
409 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK281 kr320 krKøb
2CompuMail DK295 kr295 krKøb
3Dustin DK369 kr455,25 krKøb
4Komplett DK399 kr399 krKøb
5Boligcenter DK409 kr409 krKøb
6Vivas DK429 kr508 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå

PriceData har fulgt prisen på Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå i 134 dage. Laveste pris i perioden er 209 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 310 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 281 kr.

Den nuværende pris på 281 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Zyxel GS1200-10 v3 - administreret L2 Gigabit switch, 8x RJ-45 + 2x SFP, desktop, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026281 kr1 kr (0%)
26. maj 2026282 kr1 kr (0%)
23. maj 2026281 kr14 kr (5%)
22. maj 2026295 kr3 kr (1%)
21. maj 2026292 kr10 kr (4%)
19. maj 2026282 kr13 kr (4%)
12. maj 2026295 kr15 kr (5%)
9. apr. 2026280 kr71 kr (34%)
8. apr. 2026209 kr86 kr (29%)
1. apr. 2026295 kr86 kr (41%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret