Gå til hovedindhold

Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort

ZyxelHubs og switchesEAN: 4718937621200
Pris fra 855 krtil 1.255,63 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 400,63 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 824 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 855 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1900-10HP Switch 8-porte Gigabit PoE+
855 kr
Til butik
Zyxel GS1900-10HP Switch 8-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1900-10HP - Switch - smart - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP - desktop, væg-monterbar - PoE+ (77 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS1900-10HP-EU0102F
EAN: 4718937621200
Varenr.: 1000359048
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL GS1900-10HP Switch 8-porte Gigabit PoE+
890 kr
Til butik
ZyXEL GS1900-10HP Switch 8-porte Gigabit  PoE+ billede

Produktinformation

Width: 25 cm, Depth: 10.4 cm, Package Width: 30.2 cm, Package Depth: 22.7 cm, Package Height: 6.4 cm, Package Weight: 1.53 kg, Power Consumption Operational: 95.3 Watt, Features: Flow control, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, port mirroring, WRR (Weighted Round Robin) queuing, store and forward, IPv6 support, STP (Spanning Tree Protocol) support, RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol) support, Interfaces: 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 30 W | 2 x SFP, Height: 2.7 cm, Included Accessories: Wall mounting kit, Jumbo Frame Support: 9KB, Encryption Algorithm: SSL, Localization: Europe, Humidity Range Operating: 10 - 95% (non-condensing), Humidity Range Storage: 10 - 95% (non-condensing), MAC Address Table Size: 8K entries, MTBF (mean time between failures): 800,259 hours, Max Operating Temperature: 40 °C, Max Storage Temperature: 70 °C, Included Cables: 1 x power adapter | 1 x power cable, Min Operating Temperature: 0 °C, Min Storage Temperature: -40 °C, Model: Desktop, wall-mountable, Power Device: External power adapter, Voltage Required: AC 100-240 V (50/60 Hz), Network Protocol: IGMPv2, IGMP, IGMPv3, PoE (Power Over Ethernet): PoE+, PoE Budget: 77 W, Ports: 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP, Performance: Switching capacity: 20 Gbps | Forwarding performance: 14.88 Mpps | Packet buffer size: 525 KB, Remote Management Protocol: SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, ICMP, Service & Support: Limited lifetime warranty, Standards Followed: FCC, RoHS, BSMI CNS 13438, LVD, BSMI CNS 14336-1, EN 62368-1, RCM Class A, Device Type: Switch - 8 ports - smart, Subtype: Gigabit Ethernet, Authentication Method: RADIUS, TACACS+, Weight: 720 g.

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switches
EAN: 4718937621200
Varenr.: C67117
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel GS1900-10HP 8-port Gigabit PoE+
-12%929 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel GS1900-10HP 8-port Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1900-10HP - Switch - smart - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP - desktop, væg-monterbar - PoE+ (77 W)GenereltAutentificeringsmetode: RADIUS, TACACS+Egenskaber: DatatransportVLAN-understøttetauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingSyslog understøttetDoS attack beskyttelseportspejlingWRR køgem og sendIPv6 understøttetSTP supportRSTP supportMSTP supportQoSblæserløsLACP supportLEnhedstype: Switch - 8 porte - smartJumborammesupport: 9KBKrypterings algoritme: SSLMAC adresse table størrelse: 8K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.1DIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1wIEEE 802.1xIEEE 802.1sIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3atIEEE 802.3azPakningstype: Desktop, væg-monterbarPoE-budget: 77 WPorte: 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFPPower Over Ethernet (PoE): PoE+Præstation: Omkoblingskapacitet: 20 Gbps | Fremsendelsespræstation: 14.88 Mpps | Pakkebufferstørrelse: 525 KBProtokol til fjernadministration: SNMP 1SNMP 2RMON 1RMON 2RMON 3RMON 9SNMP 3ICMPRoutingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3Undertype: Gigabit Ethern...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 1.49g
EAN: 4718937621200
Varenr.: 1813222
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel GS1900-10HP 8-port Gigabit PoE+
-12%949 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Gs1900 10-port Poe 77w Switch
999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel GS1900-10HP Switch 8-porte Gigabit PoE+
1.029 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Zyxel Switch GS1900-10HP
1.190 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Zyxel Gigabit switch GS1900-10HPv2 8xGb + 2xSFP porte PoE 77W
1.255,63 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK855 kr855 krKøb
2Teknikproffset DK890 kr949 krKøb
3Boligcenter DK929 kr929 krKøb
4Vivas DK949 kr1.018 krKøb
5Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
6Ultrashop1.029 kr1.029 krKøb
7Komplett DK1.190 kr1.190 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.255,63 kr1.255,63 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort

PriceData har fulgt prisen på Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort i 162 dage. Laveste pris i perioden er 824 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 923 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 890 kr.

Den nuværende pris på 855 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Gigabit switch med PoE - Zyxel GS1900-10HP, L2, 8x RJ-45 + 2x SFP, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026855 kr6 kr (1%)
26. maj 2026849 kr6 kr (1%)
25. maj 2026855 kr6 kr (1%)
24. maj 2026849 kr6 kr (1%)
12. maj 2026855 kr1 kr (0%)
7. maj 2026854 kr4 kr (0%)
6. maj 2026850 kr6 kr (1%)
5. maj 2026856 kr2 kr (0%)
1. maj 2026854 kr57 kr (6%)
29. apr. 2026911 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret