Gå til hovedindhold

ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937625130
Pris fra 11.615 krtil 13.374 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.759 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11.309 kr 4. mar.

Sammenlign priser på ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11615 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54FP Switch 48-porte PoE++
11.615 kr
Til butik
Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54FP Switch 48-porte PoE++ billede

Produktinformation

Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54FP - Switch - L3-adgang, NebulaFLEX Cloud, 960 W - Administreret - 48 x Gigabit Ethernet + 6 x 10 Gigabit (uplink) - desktop, monterbar på stativ - PoE++ (960 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS2220-54FP-EU0101F
EAN: 4718937625130
Varenr.: 1000903976
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable
11.725 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Zyxel XGS2220-54FP - Managed L3 Gigabit switch med PoE
12.999 kr
Til butik
Zyxel XGS2220-54FP - Managed L3 Gigabit switch med PoE billede

Produktinformation

Effektiv netværksswitch til professionelle miljøerZyxel XGS2220-54FP er en administrerbar L3 Gigabit switch designet til krævende netværk i virksomheder, skoler og institutioner. Med 48 Gigabit RJ‑45-porte, 2 10G-kobberporte og 4 SFP+ til 10G-udvidelse får du fleksibel tilslutning og høj kapacitet til mange samtidige brugere og enheder.Power over Ethernet til moderne installationerSwitchen understøtter PoE på op til 50 porte med et samlet PoE-budget på 960 W, så du kan forsyne kameraer, trådløse adgangspunkter og IP-telefoner uden separate strømforsyninger. Administrationsfunktioner som QoS, ARP-inspektion, IGMP- og MLD-snooping samt DHCP-server/relay hjælper med at holde trafikken stabil og kontrolleret.Gennemtænkt hardware og driftRackmonterbart kabinet (1U) med mål på 4,4 × 44,1 × 33,0 cm og vægt på 5 kg. Den maksimale switch-kapacitet er 216 Gbit/s med en videresendelseshastighed på 161 Mpps, 32.000 MAC-adresser og jumbo frame-understøttelse. Enheden leveres med intern strømforsyning (100–240 V, 50–60 Hz) og har maks. forbrug på 1.161,6 W.Switch-type: Managed, lag 3RJ‑45-porte: 48 × Gigabit Ethernet (10/100/1000)10G-porte: 2 × kobber, 4 × SFP+PoE: 50 porte, samlet budget 960 WSwitch-kapacitet: 216 Gbit/s; Videresendelse: 161 MppsMAC-adressetabel: 32.000; Pakkebuffer: 2 MBDHCP: Server og relay; QoS: UnderstøttetSikkerhed: IEEE 802.1x, RADIUS, TACACS+Standarder: bl.a. 802.3af/at/bt, 802.3ab/an/az, 802.1Q/p/s/w/DStørrelse og vægt: H × B × D: 4,4 × 44,1 × 33,0 cm; 5 kgDriftstemperatur: −20 – 50 °C; Luftfugtighed: 10 – 95 %Strøm: AC 100 – 240 V, 50 – 60 Hz; Strømforsyning medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: ZyXEL
Kategori: Switches
Vægt: 6.23g
EAN: 4718937625130
Varenr.: 2098175
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel XGS2220-54FP - Managed L3 Gigabit switch med PoE
13.019 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xgs2220 48-port 2x10g 4xsfp+ Poe 960w Switch
13.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.615 kr11.615 krKøb
2Proshop DK11.725 kr11.725 krKøb
3Boligcenter DK12.999 kr12.999 krKøb
4Vivas DK13.019 kr13.098 krKøb
5Dustin DK13.374 kr13.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable i 146 dage. Laveste pris i perioden er 10.825 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 12.620 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.527 kr.

Den nuværende pris på 11.615 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-54FP - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud 960 W - 48 ports - Managed - rack-mountable de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202611.615 kr2 kr (0%)
25. maj 202611.617 kr1 kr (0%)
22. maj 202611.616 kr3 kr (0%)
20. maj 202611.619 kr1 kr (0%)
18. maj 202611.618 kr3 kr (0%)
16. maj 202611.615 kr1 kr (0%)
15. maj 202611.614 kr1 kr (0%)
14. maj 202611.615 kr4 kr (0%)
12. maj 202611.619 kr3 kr (0%)
9. maj 202611.616 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret