Gå til hovedindhold

ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937624980
Pris fra 3.807 krtil 5.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.692 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.783 kr 6. maj

Sammenlign priser på ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3807 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS2220 Series XGS2220-30F Switch 24-porte
3.807 kr
Til butik
Zyxel XGS2220 Series XGS2220-30F Switch 24-porte billede

Produktinformation

Zyxel XGS2220 Series XGS2220-30F - Switch - L3-adgang, NebulaFLEX Cloud - Administreret - 24 x 100/1000 Base-X + 6 x 10 Gigabit (uplink) - desktop, monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS2220-30F-EU0101F
EAN: 4718937624980
Varenr.: 1000903913
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable
4.282 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XGS2220-30F Managed L3 - sort
-6%5.299 kr
Før 5.632 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XGS2220-30F Managed L3 - sort billede

Produktinformation

Fordele ved managed netværksswitchZyxel XGS2220-30F er en managed L3-switch til professionelle netværk, hvor stabilitet, kontrol og høj kapacitet er afgørende. Med 24 SFP-porte til fiber og 4 SFP+ 10G samt 2 10G kobberporte får du fleksible uplinks og core-forbindelser i kontorer, uddannelse og mindre datacentre. Sky-styring og webadministration gør det nemt at konfigurere VLAN, QoS og routing efter behov.Ydelse og sikkerhed til virksomhedsnetværkSwitchens switching-kapacitet på 168 Gbit/s og forwarding-rate på 125 Mpps sikrer hurtig trafikafvikling, mens jumbo frames og IGMP/MLD-snooping optimerer multicast. Avancerede sikkerhedsfunktioner som 802.1X, RADIUS og TACACS+ samt ARP-inspektion og BPDU-beskyttelse hjælper med at beskytte dit netværk. Enheden er designet til rackmontage og leveres i sort kabinet med tydelige LED-indikatorer.Switch-type: Managed, lag: L3Cloud- og webadministration: JaPorte: 24 SFP, 4 SFP+ (10G), 2 x 10G kobberSwitching-kapacitet: 168 Gbit/sForwarding-rate: 125 MppsMAC-adressetabel: 32.000 posterPakke-buffer: 2 MBStatisk routing: Ja, antal routing-entries: 64QoS, GVRP, IGMP-proxy/snooping, MLD v1/v2: JaSikkerhed: IEEE 802.1X, RADIUS, TACACS+, ARP-inspektion, BPDU-beskyttelseStrøm: AC 100 – 240 V, 50 – 60 Hz, typisk forbrug 66 WStørrelse (H × B × D): 4,4 × 44,1 × 27,0 cmVægt: 3,5 kgDriftstemp.: −20 – 50 °C; Luftfugtighed drift: 10 – 95 %Opbevaringstemp.: −40 – 70 °C; Luftfugtighed opbevaring: 10 – 90 %PoE: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: ZyXEL
Kategori: Switches
Vægt: 5.45g
EAN: 4718937624980
Varenr.: 1928800
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XGS2220-30F Managed L3 - sort
-6%5.319 kr
Før 5.652 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xgs2220 24sfp 2x10g 4xsfp+ Fiber Switch
5.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.807 kr3.807 krKøb
2Proshop DK4.282 kr4.282 krKøb
3Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
4Vivas DK5.319 kr5.398 krKøb
5Dustin DK5.499 kr5.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable i 178 dage. Laveste pris i perioden er 3.783 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 4.665 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.217 kr.

Den nuværende pris på 3.807 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for ZyXEL XGS2220 Series XGS2220-30F - switch - L3 access NebulaFLEX Cloud - 24 ports - Managed - rack-mountable de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.807 kr155 kr (4%)
26. maj 20263.962 kr133 kr (3%)
25. maj 20263.829 kr133 kr (3%)
22. maj 20263.962 kr2 kr (0%)
20. maj 20263.960 kr2 kr (0%)
18. maj 20263.962 kr22 kr (1%)
17. maj 20263.940 kr23 kr (1%)
15. maj 20263.963 kr1 kr (0%)
13. maj 20263.962 kr175 kr (5%)
12. maj 20263.787 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret