Gå til hovedindhold

ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W)

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937625178
Pris fra 9.692 krtil 11.124 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.432 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.624 kr 4. mar.

Sammenlign priser på ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9692 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W)
9.692 kr
Til butik
ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W) billede

Produktinformation

Switch, 48-port GbE L3 adgang, NebulaFLEX Cloud, med 6 10G uplink, Administreret, 40 x 10/100/1000 (PoE+) + 8 x 10/100/1000 (PoE++) + 2 x 1/2.5/5/10 (PoE++) + 4 x 10 Gigabit SFP+, desktop, monterbar på stativ, PoE++ (600 W)

Produktspecifikationer

Mærke: ZyXEL
Kategori: Switch
Artikel nr.: XGS2220-54HP-EU0101F
EAN: 4718937625178
Varenr.: 3183620
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54HP Switch 54-porte 10 Gigabit PoE++
10.079 kr
Til butik
Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54HP Switch 54-porte 10 Gigabit PoE++ billede

Produktinformation

Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54HP - Switch - 48-port GbE L3 adgang, NebulaFLEX Cloud, med 6 10G uplink - Administreret - 40 x 10/100/1000 (PoE+) + 8 x 10/100/1000 (PoE++) + 2 x 1/2.5/5/10 (PoE++) + 4 x 10 Gigabit SFP+ - desktop, monterbar på stativ - PoE++ (600 W)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS2220-54HP-EU0101F
EAN: 4718937625178
Varenr.: 1000903916
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XGS2220-54HP L3 Managed Gigabit PoE
-1%10.799 kr
Før 10.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XGS2220-54HP L3 Managed Gigabit PoE billede

Produktinformation

Fordele ved managed netværksswitch med PoEZyxel XGS2220-54HP er en kraftfuld L3 managed switch til virksomheder, skoler og kontorer, der vil samle netværket på én stabil platform. Med 48 Gigabit RJ‑45-porte, PoE med samlet budget på 600 W og ekstra 10G-tilslutninger får du fleksibel drift til alt fra access points og IP-kameraer til arbejdsstationer og servere.Høj ydeevne og styringSwitchen leverer en switching-kapacitet på 216 Gbit/s og en videresendelseshastighed på 161 Mpps, så trafikken flyder hurtigt - også ved mange samtidige brugere. L3-funktioner, QoS og ARP-inspektion gør det let at segmentere netværket, prioritere vigtig trafik og øge kontrol og sikkerhed i daglig drift.Bygget til professionel driftEnheden er rackmonterbar (1U) og kører på 100–240 V AC. Den fungerer i temperaturer fra -20 til 50 °C og relativ fugtighed 10–95 %, hvilket giver solid drift i krævende miljøer. Med 4 SFP+ og 2 10G kobberporte er du klar til uplinks og backbone-forbindelser.Type: L3 managed switchRackmontering: JaRJ‑45 Gigabit-porte: 4810G-porte (kobber): 2SFP+ moduler installeret: 4PoE: Ja, samlet budget 600 WPoE-porte: 50Switching-kapacitet: 216 Gbit/sVideresendelseshastighed: 161 MppsMAC-adressetabel: 32.000Jumbo frames: UnderstøttetStrøm: AC 100–240 V, 50–60 HzMaks. effektforbrug: 754,11 WVarmeafgivelse: 2.571,52 BTU/hMTBF: 214.388 timerHukommelse: 1.024 MB RAM, 64 MB flashDriftstemp.: -20 – 50 °COpbevaringstemp.: -40 – 70 °CFugtighed (drift): 10 – 95 %Mål (H × B × D): 4,4 × 44,1 × 33 cmVægt: 5 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: ZyXEL
Kategori: Switches
Vægt: 6.28g
EAN: 4718937625178
Varenr.: 1928906
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XGS2220-54HP L3 Managed Gigabit PoE
-1%10.819 kr
Før 10.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xgs2220 48-port 2x10g 4xsfp+ Poe 600w Switch
11.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK9.692 kr9.692 krKøb
2CompuMail DK10.079 kr10.079 krKøb
3Boligcenter DK10.799 kr10.799 krKøb
4Vivas DK10.819 kr10.898 krKøb
5Dustin DK11.124 kr11.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W)

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 8.216 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 9.736 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.125 kr.

Den nuværende pris på 9.692 kr er 6% over normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for ZyXEL XGS2220-54HP 48-port GbE PoE L3 Access Switch with 6 10G Uplink (600W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 20269.692 kr484 kr (5%)
25. apr. 20269.208 kr484 kr (5%)
23. apr. 20269.692 kr369 kr (4%)
22. apr. 20269.323 kr48 kr (1%)
18. apr. 20269.275 kr75 kr (1%)
8. apr. 20269.200 kr575 kr (7%)
3. apr. 20268.625 kr366 kr (4%)
2. apr. 20268.991 kr366 kr (4%)
5. mar. 20268.625 kr1 kr (0%)
4. mar. 20268.624 kr408 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret