Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W)

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937631148
Pris fra 1.007 krtil 1.349,03 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 342,03 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 864 kr 19. mar.

Sammenlign priser på Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1007 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++
1.007 kr
Til butik
Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ billede

Produktinformation

Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XMG-108HP-EU0101F
EAN: 4718937631148
Varenr.: 1001801460
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W)
1.007 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XMG-108HP 8-Port 2.5G Unmanaged Switch 10G Uplink
1.063 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ZYXEL switch XMG-108HP
1.090 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Zyxel XMG-108HP 8-port 2,5G PoE++ switch med SFP+
-17%1.159 kr
Før 1.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel XMG-108HP 8-port 2,5G PoE++ switch med SFP+
-16%1.179 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xmg-108hp 8-port 2.5 Gigabit Poe 100w Switch
1.193 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++
1.289 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Zyxel Switch 8 porte Unmanaged PoE++
1.349,03 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.007 kr1.007 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.007 kr1.007 krKøb
3Proshop DK1.063 kr1.063 krKøb
4Komplett DK1.090 kr1.090 krKøb
5Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
6Vivas DK1.179 kr1.248 krKøb
7Dustin DK1.193 kr1.279,25 krKøb
8Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.349,03 kr1.349,03 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W)

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 864 kr (registreret d. 19. marts 2026), højeste er 1.185 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.046 kr.

Den nuværende pris på 1.007 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-108HP - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar - PoE++ (100 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.007 kr3 kr (0%)
1. maj 20261.004 kr8 kr (1%)
30. apr. 20261.012 kr2 kr (0%)
28. apr. 20261.014 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.015 kr68 kr (6%)
26. apr. 20261.083 kr8 kr (1%)
25. apr. 20261.075 kr49 kr (5%)
22. apr. 20261.026 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.025 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.026 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret