Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937631131
Pris fra 764 krtil 1.089,14 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 325,14 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 648 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 764 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet
764 kr
Til butik
Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Zyxel XMG-100 Series XMG-108 - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XMG-108-ZZ0101F
EAN: 4718937631131
Varenr.: 1001863552
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XMG-108 8-porte 2,5 Gigabit + SFP+
-19%799 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XMG-108 8-porte 2,5 Gigabit + SFP+ billede

Produktinformation

Zyxel XMG-100 Series XMG-108 - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbarGenereltEgenskaber: Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)blæserløsløkkedetektionLED-statusindikatorerEnhedstype: Switch - 8 porte - ikke administreretJumborammesupport: 12.000 byteKapacitet: Pakkebufferstørrelse: 1 MBMAC adresse table størrelse: 4K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.3zIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3aeIEEE 802.3atIEEE 802.3azIEEE 802.3bzPakningstype: Desktop, væg-monterbarPorte: 8 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+Præstation: Omkoblingskapacitet: 60 Gbps | Videresendelseshastighed: 44.6 MppsStatusindikatorer: Portstatus, strømUndertype: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 1 x 1/10Gbit LAN SFP+ | 8 x 2.5GBase-T RJ-45EffektNødvendig spænding: AC 100-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: Ekstern strømforsyningDiverseMTBF (forventet tid mellem fejl): 1647776 timerOverensstemmelsesstandarder: Plug and PlayFCCBSMI Class BWEEEEACCAN ICES-3(B)/NMB3(B)

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 0.96g
EAN: 4718937631131
Varenr.: 1814673
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XMG-108 8-porte 2,5 Gigabit + SFP+
-19%819 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XMG-108 8-porte 2,5 Gigabit + SFP+ billede

Produktinformation

Zyxel XMG-100 Series XMG-108 - Switch - ikke-administreret - ikke administreret - 8 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop, væg-monterbarGenereltEgenskaber: Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)blæserløsløkkedetektionLED-statusindikatorerEnhedstype: Switch - 8 porte - ikke administreretJumborammesupport: 12.000 byteKapacitet: Pakkebufferstørrelse: 1 MBMAC adresse table størrelse: 4K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.3zIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3aeIEEE 802.3atIEEE 802.3azIEEE 802.3bzPakningstype: Desktop, væg-monterbarPorte: 8 x 100/1000/2.5G + 1 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+Præstation: Omkoblingskapacitet: 60 Gbps | Videresendelseshastighed: 44.6 MppsStatusindikatorer: Portstatus, strømUndertype: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 1 x 1/10Gbit LAN SFP+ | 8 x 2.5GBase-T RJ-45EffektNødvendig spænding: AC 100-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: Ekstern strømforsyningDiverseMTBF (forventet tid mellem fejl): 1647776 timerOverensstemmelsesstandarder: Plug and PlayFCCBSMI Class BWEEEEACCAN ICES-3(B)/NMB3(B)UKCAMål og vægtBredde: 24 cmDybde: 10.5 cmHøjde: 2.7 cmVægt: 662 gMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 95 % (ikke-kondenserende)Lagerfugtighedsgrad: 5 - 95 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMaks. Opbevaringstemperatur: 70 °CMin. driftstemperatur: -20 °CMin. lagertemperatur: -40 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 0.96g
EAN: 4718937631131
Varenr.: 1814673
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xmg-108 8x2.5gbe 1x10gbe Sfp+ Unmanaged Switch
869 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet
879 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Zyxel switch XMG-108
949 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL XMG-108 2,5G - 8-ports switch
1.014 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Zyxel Switch 8 porte Unmanaged
1.089,14 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK764 kr764 krKøb
2Boligcenter DK799 kr799 krKøb
3Vivas DK819 kr888 krKøb
4Dustin DK869 kr955,25 krKøb
5Ultrashop879 kr879 krKøb
6Komplett DK949 kr949 krKøb
7Teknikproffset DK1.014 kr1.073 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.089,14 kr1.089,14 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet i 148 dage. Laveste pris i perioden er 647 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 730 kr.

Den nuværende pris på 764 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Zyxel XMG-100 Series XMG-108 Switch 8-porte 2.5 Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026764 kr24 kr (3%)
26. maj 2026740 kr6 kr (1%)
24. maj 2026746 kr6 kr (1%)
22. maj 2026752 kr12 kr (2%)
20. maj 2026764 kr9 kr (1%)
18. maj 2026773 kr24 kr (3%)
17. maj 2026749 kr24 kr (3%)
16. maj 2026773 kr33 kr (4%)
6. maj 2026740 kr6 kr (1%)
2. maj 2026734 kr135 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret