Gå til hovedindhold

GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331866099
Pris fra 1.490 krtil 2.019 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 529 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.439 kr 4. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1490 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-10%1.490 kr
Før 1.653 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8922AE WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850 A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331866099
Varenr.: 3325769
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte Aorus B850 Elite WiFi7 ICE ATX AM5 Socket DDR5
1.580 kr
Til butik
Gigabyte Aorus B850 Elite WiFi7 ICE ATX AM5 Socket DDR5 billede

Produktinformation

AORUS B850 ELITE WIFI7 ICE - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Bluetooth, Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B850 A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331866099
Varenr.: 1002912984
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B850 AORUS ELITE WF7 ICE Bundkort
1.653 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte Aorus B850 Elite WiFi7 ICE ATX AM5 Socket DDR5
1.939 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B850 AORUS Elite WiFi 7 ICE - AM5, DDR5, PCIe 5.0
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B850 AORUS Elite WiFi 7 ICE - AM5, DDR5, PCIe 5.0
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.490 kr1.490 krKøb
2CompuMail DK1.580 kr1.580 krKøb
3Komplett DK1.653 kr1.653 krKøb
4Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 1.703 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.622 kr.

Den nuværende pris på 1.490 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for GIGABYTE B850 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.490 kr16 kr (1%)
23. maj 20261.474 kr138 kr (9%)
22. maj 20261.612 kr138 kr (9%)
20. maj 20261.474 kr34 kr (2%)
18. maj 20261.440 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.442 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.440 kr172 kr (11%)
7. maj 20261.612 kr41 kr (2%)
6. maj 20261.653 kr41 kr (3%)
30. apr. 20261.612 kr41 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret