Gå til hovedindhold

Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7

GigabyteBundkortEAN: 4719331867263
Pris fra 2.015 krtil 2.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 504 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.890 kr 18. maj

Sammenlign priser på Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2015 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B850I AORUS PRO Bundkort
2.015 kr
Til butik
Gigabyte B850I AORUS PRO Bundkort billede

Produktinformation

Gigabyte B850I AORUS PRO Bundkort - AM5, B850 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850I AORUS PRO
EAN: 4719331867263
Varenr.: 1318036
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS B850I PRO Mini ITX Socket AM5 AMD B850
2.053 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B850I AORUS PRO Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
2.147 kr
Til butik
GIGABYTE B850I AORUS PRO Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Mini-ITX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8922AE WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850I AORUS PRO
EAN: 4719331867263
Varenr.: 3325774
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS B850I PRO Mini ITX Socket AM5 AMD B850
2.419 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7
-7%2.499 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7
-7%2.519 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK2.015 kr2.015 krKøb
2CompuMail DK2.053 kr2.053 krKøb
3Proshop DK2.147 kr2.147 krKøb
4Ultrashop2.419 kr2.419 krKøb
5Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
6Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7

PriceData har fulgt prisen på Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.890 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 2.063 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.020 kr.

Den nuværende pris på 2.015 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Bundkort Gigabyte B850I Aorus Pro - AM5, DDR5 op til 8.400 MHz, PCIe 5.0 M.2, Wi‑Fi 7 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20262.015 kr125 kr (7%)
18. maj 20261.890 kr10 kr (1%)
17. maj 20261.900 kr10 kr (1%)
16. maj 20261.910 kr10 kr (1%)
15. maj 20261.920 kr20 kr (1%)
13. maj 20261.940 kr10 kr (1%)
16. apr. 20261.950 kr10 kr (1%)
15. apr. 20261.960 kr10 kr (1%)
14. apr. 20261.970 kr10 kr (1%)
13. apr. 20261.980 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret