Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331860073
Pris fra 1.139 krtil 1.459 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.124 kr 2. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1139 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B650 GAMING X AX V2 ATX Socket AM5 AMD B650
1.139 kr
Til butik
Gigabyte B650 GAMING X AX V2 ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Gigabyte B650 GAMING X AX V2 - 1.X - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B650 GAMING X AX V2
EAN: 4719331860073
Varenr.: 1001842153
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.180 kr
Til butik
GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek S1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B650 GAMING X AX V2
EAN: 4719331860073
Varenr.: 3235843
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ATX - Gigabyte B650 Gaming X AX V2, Socket AM5
-5%1.369 kr
Før 1.439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ATX - Gigabyte B650 Gaming X AX V2, Socket AM5 billede

Produktinformation

Gigabyte B650 GAMING X AX V2 - 1.X - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)GIGABYTE B650 GAMING X AX V2-bundkortet er designet til at opfylde kravene fra både gamere og pc-entusiaster. Med understøttelse af processorer i Ryzen 7000/8000-serien sikrer dette bundkort kompatibilitet med avanceret teknologi, hvilket giver et fundament for kraftfulde, højtydende builds. Det understøtter DDR5 SDRAM med hastigheder på op til 8000 MHz (O.C.), hvilket giver mulighed for hurtigere databehandling og en forbedret spiloplevelse. Inkluderingen af HDMI-, DisplayPort- og USB-C 3.2 Gen 2-porte giver alsidige tilslutningsmuligheder til en bred vifte af enheder. High definition-lyd med 8-kanals understøttelse giver et rigt, detaljeret lydlandskab, så du kan leve dig endnu mere ind i dine spil og medier. Avancerede køleteknologier, herunder GIGABYTE Smart Fan 6 og en forstørret kølelegeme, sikrer, at dit system forbliver køligt og stabilt under pres. Med Wi-Fi 6E og Bluetooth 5.2 kan du desuden forvente en hurtig og pålidelig netværksforbindelse, uanset om du spiller online eller overfører filer. Dette bundkort kombinerer ydeevne, tilslutningsmuligheder og audiovisuel ekspertise, hvilket gør det til et ideelt valg til at bygge en high-end pc.GenereltChipsættype: AMD B650Kompatible processorer: Ryzen (understøtter Ryzen 7000/8000 Series)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM5Produkttype: Bundkort - ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 5600 MHz (O.C.)6000 MHz (O.C.)4800 MHz6200 MHz (O.C.)6400 MHz (O...

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
Vægt: 1.92g
EAN: 4719331860073
Varenr.: 1841548
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ATX - Gigabyte B650 Gaming X AX V2, Socket AM5
-5%1.389 kr
Før 1.459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte B650 GAMING X AX V2 ATX Socket AM5 AMD B650 Bundkort - GEEKD.dk
1.419 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B650 GAMING X AX V2 ATX Socket AM5 AMD B650
1.459 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.139 kr1.139 krKøb
2Proshop DK1.180 kr1.180 krKøb
3Boligcenter DK1.369 kr1.369 krKøb
4Vivas DK1.389 kr1.458 krKøb
5Geekd1.419 kr1.419 krKøb
6Ultrashop1.459 kr1.459 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.124 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 1.194 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.168 kr.

Den nuværende pris på 1.139 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 20261.139 kr41 kr (3%)
14. maj 20261.180 kr50 kr (4%)
13. maj 20261.130 kr9 kr (1%)
3. maj 20261.139 kr4 kr (0%)
30. apr. 20261.143 kr41 kr (3%)
17. apr. 20261.184 kr1 kr (0%)
13. apr. 20261.185 kr8 kr (1%)
4. apr. 20261.177 kr8 kr (1%)
2. apr. 20261.185 kr4 kr (0%)
1. apr. 20261.189 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret