Gå til hovedindhold

GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331860158
Pris fra 969 krtil 1.289 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 969 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-12%969 kr
Før 1.095 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B650 EAGLE AX
EAN: 4719331860158
Varenr.: 3228410
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B650 EAGLE AX Bundkort
973 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B650 EAGLE AX ATX Socket AM5 AMD B650
1.045 kr
Til butik
Gigabyte B650 EAGLE AX ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Gigabyte B650 EAGLE AX - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B650 EAGLE AX
EAN: 4719331860158
Varenr.: 1001825949
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte B650 Eagle AX AM5/DDR5/ATX Bundkort - GEEKD.dk
1.179 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ATX - Gigabyte B650 Eagle AX, Socket AM5
-5%1.209 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ATX - Gigabyte B650 Eagle AX, Socket AM5
-5%1.229 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B650 EAGLE AX ATX Socket AM5 AMD B650
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK969 kr1.008 krKøb
2Komplett DK973 kr973 krKøb
3CompuMail DK1.045 kr1.045 krKøb
4Geekd1.179 kr1.179 krKøb
5Boligcenter DK1.209 kr1.209 krKøb
6Vivas DK1.229 kr1.298 krKøb
7Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 150 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.095 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.038 kr.

Den nuværende pris på 969 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for GIGABYTE B650 EAGLE AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026969 kr4 kr (0%)
4. maj 2026973 kr81 kr (8%)
3. maj 20261.054 kr9 kr (1%)
2. maj 20261.045 kr50 kr (5%)
1. maj 20261.095 kr41 kr (4%)
28. apr. 20261.054 kr9 kr (1%)
27. apr. 20261.045 kr9 kr (1%)
26. apr. 20261.054 kr9 kr (1%)
23. apr. 20261.045 kr9 kr (1%)
8. apr. 20261.054 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret