Gå til hovedindhold

GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331859374
Pris fra 1.149 krtil 2.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.070 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1149 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-19%1.149 kr
Før 1.425 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8852CE WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B650 A ELITE AX ICE
EAN: 4719331859374
Varenr.: 3239201
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE ATX Socket AM5 AMD B650
1.338 kr
Til butik
Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B650 A ELITE AX ICE
EAN: 4719331859374
Varenr.: 1001714041
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE ATX Socket AM5 AMD B650 Bundkort - GEEKD.dk
1.453 kr
Til butik
Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE ATX Socket AM5 AMD B650 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit ultimative hvide Ryzen 7000 gaming-setup? Dit næste AMD-build fortjener mere end bare rå ydeevne - det fortjener stil! Med Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE får du ikke kun PCIe 5.0 og DDR5 op til 8000 MHz, men også den perfekte hvi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
EAN: 4719331859374
Varenr.: 48827841610064
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B650 AORUS Elite AX Ice bundkort - AM5, DDR5, Wi‑Fi 6E, PCIe 5.0 M.2
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B650 AORUS Elite AX Ice bundkort - AM5, DDR5, Wi‑Fi 6E, PCIe 5.0 M.2
2.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.149 kr1.149 krKøb
2CompuMail DK1.338 kr1.338 krKøb
3Geekd1.453 kr1.453 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.149 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.417 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.332 kr.

Den nuværende pris på 1.149 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX ICE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.149 kr190 kr (14%)
22. maj 20261.339 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.334 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.337 kr10 kr (1%)
15. maj 20261.327 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.324 kr4 kr (0%)
9. maj 20261.320 kr64 kr (5%)
6. maj 20261.384 kr10 kr (1%)
3. maj 20261.374 kr32 kr (2%)
2. maj 20261.342 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret